Zincir marketlerdeki fiyat indirimlerine CarrefourSA da katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçen günlerde yaptığı açıklamada, bakıldığında piyasadaki mevcut fiyatların artık içselleştirildiğini ve bunun üzerine gelecek fiyat artışlarının artık makul kabul edilemeyeceğini belirterek, besin perakendecileriyle görüştüğünü bildirmişti. Gerek ulusal gerekse mahallî marketlere fiyatların muhakkak bir müddet arttırılmaması yahut sabitlenmesi noktasında davette bulunan Nebati, “Biz her türlü katkıyı sağlamaya hazırız.” tabirini kullanmıştı.

Nebati’nin davetinin akabinde İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Lideri ve Happy Center Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz Altun, zincir marketler olarak fiyatlarda indirime gittiklerini belirterek, Happy Center Marketleri olarak da besin ve besin dışı eserlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini bildirdi.

CarrefourSA’dan yapılan açıklamada da 20 bin eserde yüzde 20’den yüzde 40’a varan indirimler uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“CarrefourSA olarak, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ ana sloganımız kapsamında, müşterilerimizin gereksinim ve beklentilerini anlayıp hakikat üreticiden, hakikat eseri temin ederek, hakikat hizmet anlayışı ile farklılaşmaya ve en değerlisi tüm bunları ‘doğru fiyat’ stratejisiyle sunmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ocak ayında besin ve besin dışı eser kategorilerinde 20 bin eserde yüzde 20’den yüzde 40’a varan indirimler uygulayacağız. CarrefourSA olarak, 85 milyon için ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ diyerek yalnızca 1 ay değil, yıl boyunca farklı kampanyalarla müşterilerimize gerçek eseri hakikat fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz.

Tüm mağazalarımızda istisnasız uyguladığımız 3 adımdan oluşan gerçek fiyat siyasetimizde; ‘reyon fiyatı=kasa’ fiyatıyla müşterimiz reyon ve kasada farklı fiyatla karşılaşırsa müşteri için avantajlı olan fiyatı uyguluyoruz. Yüzde 100 tazelik siyasetimizle hijyen, besin güvenliği kontrol yazılım sistemimizle müşterimize her vakit yanlışsız ve kaliteli eserler sunmayı taahhüt ediyor, müşterinin sorun yaşadığı mümkün durumlarda eser değişimi sağlıyor, birebir eserin tazesini fiyatsız olarak sunuyoruz. Avantajlı fiyat garantisinde ise maliyet fiyatları yükselmeden reyon fiyatlarını değiştirmiyor, tedarikçilerden gelen indirimleri müşterilerimizin lehine fiyatlara yansıtıyoruz. Temel besin, et, taze sebze-meyve üzere müşterilerimizin öncelikli gereksinimleri olan eser kategorilerinde bu ve gibisi kampanyaları sürdürerek tüketici dostu indirimleri hayata geçiriyoruz.”

Başa dön tuşu