Toncoin (TON) güçlü durdu: Boğa koşusuna başlayabilir mi?

Toncoin (TON), 4 Temmuz’da yüzde 9’dan fazla fazlasını kaybederek ve işlem gününü yaklaşık 7,1 dolardan kapatıp keskin bir düşüş yaşadı. Daha sonrasında ise BTC’nin 57.000 doları aşmasıyla popüler altcoin atağa kalktı.

Piyasa momentumunun önemli bir göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), bu fiyat düşüşü nedeniyle nötr 50 seviyesinin altına geriledi ve o dönemde düşüş eğiliminin olduğunu ima etti. Ancak, TON için piyasa dinamikleri o zamandan beri biraz değişti.

telegram ton usdt tether

TON için boğa trendi zayıf olsa da devam ediyor

RSI’nin daha detaylı analizi, artık nötr çizginin biraz üzerine çıktığını gösterdi. Söz konusu gelişme, TON için boğa trendini gösteriyordu, fakat bu trend hala zayıf olarak değerlendiriliyor.

RSI’daki bu toparlanma, son dönemdeki fiyat artışlarıyla bir araya geldiğinde, Toncoin’in piyasa aktivitesinde potansiyel bir istikrar veya kademeli bir toparlanma olduğunu gösteriyor. Toncoin’in Santiment üzerinden işlem hacminin analizi, fiyat hareketleriyle önemli bir uyum olduğunu gösterdi. 

5 Temmuz’da hacim 750 milyon doların üzerine çıktı. Bu, bir aydan uzun bir süredir ilk kez bu kadar yüksek seviyelere ulaşıldığı anlamına geliyordu. Analiz, Haziran ayında hiçbir noktada böyle hacimlerin gözlemlenmediğini kaydetti. Mevcut fiyat eğilimi, bu artan hacmin ağırlıklı olarak alıcılar tarafından yönlendirildiğini ve güçlü bir alım baskısının olduğunu gösteriyor. 

Alım yönlü işlemlerdeki artış, TON fiyatını yukarı iten birincil güçtür. Alım ilgisinde böylesine belirgin bir artış, genellikle artan yatırımcı güveninin göstergesi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu