Yükselişe geçecek mi?

Piyasadaki son düşüş, Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere önde gelen kripto varlıklarının fiyatlarına zarar verdi. Şu anki 0,00002220 dolar seviyesinde,köpek temalı memecoin aylık grafiklerde yüzde 1,42, son yedi günde yüzde 6,6 ve son 24 saatte yüzde 3,47 düşüş yaşadı.

Büyük çöküş aynı zamanda SHIB ile ilgili yanma oranı, Shibarium günlük işlem sayısı ve balina benimseme eğilimleri dahil olmak üzere üç temel ölçümü de etkiledi. SHIB’in bu haftaki fiyat hareketini belirleyebileceği için bu unsurların takip edilmesi büyük bir öneme sahiptir.

Shiba Inu’da (SHIB) takip edilmesi gereken önemli metrikler

Dün itibarıyla Shiba Inu’nun yanma oranı 24 saatlik zaman diliminde yüzde 74,5 düştü ve yalnızca 271.470 SHIB yandı. 10 Haziran’da yakılan miktar, piyasa değeri 13,08 milyar dolar olan Shiba Inu’nun fiyatını olumlu yönde etkilemeye yetmiyor.

Ancak SHIB yanıkları bugünün erken saatlerinde ivme kazandı ve yanma oranı son 24 saatte yüzde2.814 arttı. Bu, mevcut döviz kuru üzerinden 175 $ değerindeki günlük 7.912.388 (7,91 milyon) SHIB yakımını temsil ediyor.

İzlenmesi gereken bir diğer önemli trend ise Shibarium’un toplam işlem sayısıdır. Özellikle Shibarium’un benimsenme oranı, son dönemdeki pazardaki gerileme nedeniyle büyük ölçüde düştü. Son veriler Shibarium’un benimsenme oranının daha düşük seviyelere düşmeye devam ettiğini gösteriyor. Shibarium’un 5 Haziran’da 8.780 olan toplam işlem sayısı şu anda 4.360 civarında.

Bu ölçümler yatırımcılar arasında endişelere yol açsa da olumlu tarafı, bu hafta sonundan önce SHIB fiyatında potansiyel bir geri dönüşün önünü açabilmeleridir. İlginç bir şekilde, yeni yatırımcılar bunu SHIB’i indirimli fiyatlarla satın alma fırsatı olarak görebilir ve potansiyel olarak balinalar arasında ilginin yeniden canlanmasına zemin hazırlayabilir

Bunlara ek olarak Coinbase ve Robinhood’un da aralarında bulunduğu önde gelen kripto borsaları, son 24 saat içinde büyük miktarda SHIB tokenini karıştırıyor. Daha önce bildirildiği gibi, bu iki ticaret platformu bir günde 9,6 trilyon SHIB taşıdı; bu da Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzının yüzde 1,62’sine tekabül ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu