Yeni Yılın En Yüksek Seviyesi! Bu Altcoin Fırlayabilir

Altcoin Cardano TVL’si yani kilitli toplam değeri yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Buna göre artan DeFI aktivitesinin ortasında 14 Temmuz’da 200 milyon doların üzerine geldi. ADA piyasa değeri de aynı dönemde yaklaşık 2 milyar dolar giriş gördü ve token %15 arttı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ripple’ın zaferini kripto para endüstrisinde dev bir sıçrama olarak selamladı. Ayrıntılara bakalım.

DeFi’de kilitli Cardano’nun (ADA) toplam değeri yeni yılın en yüksek seviyesine çıktı

Altcoin Cardano (ADA) ağında kilitli varlıkların toplam değeri (TVL) 14 Temmuz’da 200 milyon doların üzerinde bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu zirve, varlığın piyasa değerini 2 milyar dolar artıran sermaye girişleriyle aynı zamana denk geldi. Cardano’nun TVL’si bu yılın en yüksek noktası olan 209 milyon dolara yükseldi. Ancak, bu rapor itibariyle değer biraz gerileyerek 192 milyon dolara düştü.

altcoin

DeFi platformlarında kilitli altcoin ADA token sayısı yaklaşık 600 milyon. Gerçekten de, bu yazının yazıldığı sırada 587 milyon ile yılın en yüksek seviyesinde bulunuyor. Bu kilometre taşı, daha fazla yatırımcının ağ üzerinde inşa edilen merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) etkileşime geçmesiyle bu yıl Cardano’da artan merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetini vurguluyor.

Büyüyen TVL, ağın merkezi olmayan borsa (DEX) işlem hacmindeki artışla bağlantılı. Altcoin Cardano bu yılın başından beri işlem hacminde bir artışa tanık oldu. Ayrıca Haziran ayında 274,81 milyon dolarlık bir zirveye ulaştı. Temmuz ayının ilk verileri, 15 Temmuz itibariyle 92,85 milyon dolarlık bir kayıtla bu eğilimin sabit kaldığını gösteriyor.

ADA piyasa değeri 2 milyar dolar yükseldi

Cardano’nun ADA’sının piyasa değeri de 14 Temmuz’da yaklaşık 13 milyar dolara yükselerek önemli bir büyüme kaydetti. 13-14 Temmuz tarihleri arasında altcoin ADA’ya 2,10 milyar dolarlık bir giriş oldu. Piyasa değeri 10,11 milyar dolardan 12,89 milyar dolara yükseldi. Yine de 11,70 milyar dolara kadar bir düzeltme yaşadı.

altcoin

Piyasa değerindeki artış, aynı dönemde altcoin ADA’nın değerindeki keskin bir artışla ilişkilidir. ADA geçtiğimiz hafta %16’dan fazla bir kazançla 0,37 dolara ulaştı. Bununla birlikte, son 24 saat içinde değer %3,90’lık bir düşüşle 0,33 dolara geriledi.

Hoskinson altcoin XRP davasındaki kararı kutladı

Öte yandan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve CTO’su David Schwartz’ı bir tweet aracılığıyla alkışlayarak SEC ve Ripple davası kararını selamladı. Hoskinson ayrıca XRP topluluğunu da zaferinden ötürü takdir etti. Ayrıca bunu tüm kripto para birimleri için önemli bir adım olarak nitelendirdi.

Hoskinson “Aferin XRP. XRP topluluğu için küçük bir adım. Ancak, kripto para birimleri için dev bir sıçrama” yorumunu yapıyor.

altcoin

Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda altcoin XRP topluluğuna yönelik önceki eleştirilerine rağmen Hoskinson, SEC’in daha geniş kripto endüstrisine yönelik eylemlerinin ardından köprüleri onarıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu