Yeni Listeleme Haberi, Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, ‘deneysel’ etiketi ile Sperax (SPA) için destek ekleyecek. Borsanın bu duyurusunun ardından altcoin fiyatı uçuşa geçti.

Coinbase listeleme haberi altcoin fiyatını uçurdu!

Büyük kripto para borsalarından Coinbase, yeni bir altcoin’i listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu şanslı altcoin, üzerinde yazılım ürünleri oluşturmaya odaklanan açık kaynaklı bir proje olan Sperax. Proje ekibi Sperax’i 2019’un sonlarında kurdu. Bu arada Sperax, merkezinde Sperax Token (SPA) ile ilk otomatik getirili stablecoin’i, USD’leri ve bir DeFi uygulamaları paketi oluşturdu. Coinbase, konuya ilişkin duyurusunda şu açıklamaya yer verdi:

Coinbase, Arbitrum ağında (ERC-20 tokenleri) Sperax (SPA) için destek ekleyecek. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin. Aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcut.

Kripto borsası ayrıca, likidite koşullarının karşılanması halinde alım satım işlemlerinin 3 Mayıs 2023 tarihinde TSİ 09:00’da veya sonrasında başlayacağını belirtti. Coinbase, varlığın yeterli arzı sağlandığında, SPA-USD işlem paritesinde alım satımı aşamalı olarak başlatacak. Bu arada borsa, SPA desteğinin, bazı yargı bölgelerinde kısıtlanabileceğini de kaydetti.

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı uçuşa geçti. Gün içinde 0,1865 dolardan işlem gören SPA, duyurunun ardından fırlayarak 0,2909 dolara kadar ulaştı. Basın zamanında altcoin, günlük bazda %46 artışla 0,2728 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin
SPA günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Deneysel varlık etiketi nedir?

Coinbase, şeffaf olmak ve müşterilerin bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmak için, platformda yeni olan veya daha geniş kripto pazarına kıyasla nispeten düşük işlem hacmine sahip belirli alım satım yapılabilir varlıklara ‘deneysel varlık’ etiketi koyuyor. Daha düşük hacim ve kullanılabilirlikle ilişkili fiyat dalgalanmaları belirli riskler taşıyor. Bu yüzden borsa, yatırımcıların bu varlıklara karşı dikkatli olmasını tavsiye ediyor.

Deneysel varlık etiketi ile ilişkili alım satım kısıtlamaları var mı?

Hayır, Deneysel varlık etiketi Coinbase’de varlık gönderme, alma, satın alma, satma ve / veya tutma yeteneğini etkilemiyor. Bununla birlikte borsa, deneysel bir varlıkla ilk kez işlem yapmadan önce fiyat dalgalanmaları ve iptal edilen emirler gibi ilgili riskleri okuduğunuzu ve anladığınızı onaylamanızı istiyor.

Bir varlığın deneysel olarak olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İlgili varlıklar için, ‘Deneysel’ etiketi, hesaplarında oturum açan müşteriler için varlık ayrıntı sayfasında yer alıyor. Coinbase, bu varlıklardan birini satın almaya çalışırsanız, işlem sırasında da bilgilendirme yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu