XRP, AAVE ve IOTA Fiyat Tahlili: 31 Ocak 2021

Yukarı istikametli hareketini sürdüren XRP, yayın saati itibariyle 0.444 dolarlık dirence yakın süreç görüyor. AAVE, önümüzdeki seanslarda muhtemel görünmeyen bir kırılım potansiyeli ile paralel kanalda bulunuyor ve IOTA ise 0.416 dolar düzeyinde takviye bularak yatay bir seyir izliyor. AMBCrypto’dan Saif Naqvi’nin teknik tahlillerine nazaran:

XRP 

XRP, son birkaç seansta %50’nin üzerinde bir artış gösterirken, grafiklerde üst istikametli hareketini sürdürdü. Dün fiyat, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs aleyhine dava açmasından bu yana görülmeyen bir düzey olan 0.5 dolar düzeyine ulaştı. Geçtiğimiz 7 günde %60’ın üzerinde kar elde eden XRP, piyasa bedeline nazaran birinci 10 kripto para ortasında en fazla haftalık kazanım elde eden altcoin oldu.

Kazançlar ise bir alıcı akışı tarafından desteklendi ve bu, grafiklerde kuzeye hakikat hareket eden İstikrar Süreç Hacmi (OBV) endeksinde bariz bir formda gözlemlendi. Nispi Güç Endeksi (RSI) çok alım bölgesinde hareket etmesine karşın, alım satım hacimlerinin güçlü olması ve alıcıların piyasada bol olması nedeniyle bilakis dönüş ertelenebilir görünüyor. XRP, grafiklerde daha düşük düzeylere inmeden evvel anlık dirence yakın süreç yapmaya devam edebilir.

AAVE

AAVE, biraz daha aşağı istikametli bir hareket sergiledi fakat yükselen kanalının içinde kaldı. Genel olarak AAVE, son 30 gündür yükseliş trendinde yer alıyor ve geçen ay %200’ün üzerinde yarar sağladı. Ayrıyeten, Rölâtif Güç Endeksi (RSI) şimdi kritik eşikte olmadığından, yükseliş trendi önümüzdeki birkaç seansta da devam edebilir.

Böyle bir durumda AAVE, paralel kanalın üzerinde kırılabilir ve yeni rekor düzeylere yükselebilir. Öteki taraftan, AAVE’deki düşüş senaryosu altcoin‘in 248 dolarlık takviyeye düşmesine neden olabilir. Dayanılmaz Osilatör (AO) de bir ölçü düşüş hareketi kaydetmesine karşın, momentum mevcut kanalın altında bir hareketi garanti edecek kadar güçlü görünmüyor.

IOTA

0.437 dolarlık direnç düzeyinden reddedilen IOTA, son 24 saat içinde süreç hacimleri toparlanırken, kayıplarını 0.416 dolar düzeyindeki takviyeyle sonlandırdı. Harikulade Osilatör (AO) de bir yükseliş momentumunda fiyatlandı fakat satın alma tarafına yanlışsız güçlü bir ivme kayması olmaksızın mevcut direnç düzeyinin üzerinde bir kırılma mümkünlüğü düşüktü. Bu nedenle, kısa vadede bir ölçü konsolidasyon beklenebilir ve IOTA, anlık takviye ve direnç düzeyleri ortasında hareket edebilir.

Chaikin Para Akışı (CMF), yarım çizginin çabucak üstüne yerleşti ve sermaye girişlerinin bastırıldığını gösterdi. Endeks düşerse, fiyat birebir şeyi takip edebilir ve grafiklerde aşağı istikametli bir harekete neden olabilir.

Başa dön tuşu