Wall Street Borsası, Bu 4 Kripto Parayı Listeliyor!

Fidelity, Schwab ve Citadel’in desteklediği kurumsal bir kripto borsası bugün faaliyete geçiyor. EDX, yalnızca dört kripto para birimi için spot ticaret faaliyetlerini destekleyecek. Bunda, SEC’in son zamanlardaki hamleleri belirleyici bir rol oynuyor.

Wall Street firmalarının desteklediği EDX piyasaya adım attı

Gözetim dışı bir kripto para borsası olan EDX Markets, 20 Haziran’dan itibaren yayında. Bu borsa, Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schwab’ın desteğini aldı. EDX, kurumsal yatırımcılara odaklandığı için doğrudan bireyesel yatırımcılara hizmet vermeyecek. Böylece, kendisini geleneksel kripto borsalarından ayırıyor. Buna ek olarak, alım satım erişimi API üzerinden sağlanıyor. Ayrıca, bir ön uç ya da alım satım grafik kullanıcı arayüzü sağlamıyor.

WSJ’ye göre yatırımcılar, kripto paralar için işlem emirlerini pazarına yönlendirmek için bireysel aracı kurumlara güveniyor. DX İcra Kurulu Başkanı Jamil Nazarali, konu hakkında bir açıklama yaptı. Bu bağlamda Nazarali, FTX’in başarısızlığının, müşteri fonlarının depolanmasıyla ilgili doğal çıkar çatışmasına sahip olmayan kripto borsalarına olan talebi artırdığını söyledi.

Kripto

EDX SEC’e kayıtlı değil, sadece dört kripto varlığı listeliyor

Web sitesine göre EDX, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere yalnızca dört kripto para birimi için spot ticaret faaliyetlerini destekliyor. Bu arada borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı değil.

EDX’in desteklediği dijital varlıkların hiçbiri SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılmadı. Bununla birlikte, yeni borsa kayıt eksikliği nedeniyle düzenleyici otoriteyle ters düşmesi mümkün. Çünkü, Başkan Gary Gensler yönetimindeki Komisyon, kripto firmalarına defalarca “gelip kayıt yaptırmalarını” tavsiye etti. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC ayrıca federal menkul kıymetler yasası ihlalleri nedeniyle kripto firmalarına karşı çeşitli yaptırım suçlamalarında bulundu. Bu doğrultuda, kripto şirketlerinin uyumsuzluğunu vurguladı. Gensler, mevcut menkul kıymetler yasalarının dijital varlıklar alanını yeterince yönettiğini ileri sürdü.

Kripto

Wall Street firmaları kripto ile ilgilenmeye devam ediyor

Bu arada, borsayı destekleyen finans sektörü devleri grubu, ABD SEC’in yaklaşımına rağmen Wall Street firmalarının gelişmekte olan endüstri için hala büyük bir iştahı olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz hafta, BlackRock, spot Bitcoin ETF’si oluşturmak için başvuru yaptı. BlackRock’ın dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Daha sonra Fidelity’nin Grayscale’i satın almayı ya da bir Bitcoin spot ETF’si için başvuruda bulunmayı düşündüğüne dair doğrulanmamış söylentiler ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu