Önceki boğanın yıldızlarındandı, tekrar sahnede!

Geçtiğimiz boğanın yıldızlarından olan VeChain (VET), gün içerisindeki yükselişiyle ve ekosistem token’ı VTHO’nun büyük çıkışıyla yeniden gündemde.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 44 bin 500 doları aşamayarak büyük bir düşüş yaşadı. BTC fiyatı geçtiğimiz günlerde 40 bin 400 dolara kadar geri çekildi. Tepe noktasından yüzde 10’a yakın bir düşüş yaşayan BTC, altcoin’lerde volatilite yaratsa da trendi değiştirmedi. Altcoin’ler, olası bir alt sezonu ihtimaline karşı yükselişini sürdürüyor. Özellikle AVAX, 40 doları aşarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto piyasasındaki boğa trendi, geçmiş dönemin yıldızlarını da tek tek sahneye almaya başladı. Önceki boğa sezonunun yıldız isimlerinden olan VeChain, gün içerisindeki yükselişiyle ön plana çıktı. VeChain’in ekosistem coin’i VTHO da büyük bir çıkış yaptı.

VeChain (VET) ekosistemiyle ön planda

İş ihtiyaçlarını mümkün mertebede karşılamak amacıyla oluşturulan blokzinciri projesi VeChain (VET), 2021 yılının ön plana çıkan kripto paralarından birisi olmayı başarmıştı. VeChain, Proof of Work konsensüsünü kullanmasıyla da madencilerin tercihi haline geldi.

VeChain 1 Kasım 2020 tarihinde 0,01 dolardan başladığı boğa koşusunu, 1 Nisan 2021 tarihinde 0,27 dolara ulaşarak tamamladı. Sansasyonel bir büyümeyle önceki boğanın yıldızı haline gelen VeChain, günümüzde pek ön plana çıkamadı. Ancak son günlerde özellikle VTHO öncülüğünde bir yükseliş dalgası görüldü. VeChain ekosisteminde yer alan ve ödül/işlem ücreti mekanizması amacıyla kullanılan VTHO, son 24 saatte yüzde 85’lik yükseliş yaşadı. VTHO’nun yükselişiyle gözler VeChain’in yerel token’ı VET’e çevrildi.

Eskilerin kripto parası VET, son 24 saatte yüzde 15’lik yükselişe ev sahipliği yaptı. VET, 0,03033 dolardan tepki satışı alması sonucu 0,0295 dolara kadar geri çekildi.

VeChain VET grafik inceleme

VET, grafiğe göre önemli bir kırılıma imza attı ve 0,0285 doların üzerinde kalıcılık sağladı. Bu bölgenin üzerindeki kalıcılık, VET fiyatını 0,0325 dolar bölgesindeki majör direnç noktasına taşıyabilir. Ancak VET, ara bölgeler olan 0,030 doları ve 0,031 doları aşmak zorunda kalabilir. Bu bölgeler, satış baskısı bakımından pek de zorlayıcı olmasa da 0,0325 dolar direnci güçlü bir yapıya sahip durumda. Bu bölgenin de aşılması halinde VET, yeni bir yükseliş senaryosunu ortaya çıkarabilir.

Diğer taraftan VET, geri çekilme yaşaması halinde 0,0285 dolar bölgesinden güç toplamak isteyebilir. Bu bölgeye geri çekilmesi ve alıcıların yeterli olmaması halinde VET, 0,0265 dolara kadar düşüş yaşayabilir. VET’in sonraki destek noktası ise 0,025 dolar ve 0,020 dolar bölgeleri olacaktır.

Başa dön tuşu