Usta Analistler ve Yapaya Zeka Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor!

Popüler analistler, Bitcoin’in kısa vadede konsolide olmasıyla Ethereum fiyatının yükseleceğini tahmin ediyor. Analistlere göre, ETH/BTC fiyatı yukarı yönlü hareket için hazır. Bu arada, yapay zeka da lider altcoin için Temmuz’da yükseliş öngörüyor.

Ethereum, Bitcoin karşısında yükselişe geçecek!

Bitcoin boğaları 30 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde güçlü bir şekilde tutundu. Böylece, BTC fiyatı 35 bin dolara doğru büyük bir yukarı yönlü hareket için konsolide oldu. Popüler analistler, Bitcoin’in bir nefes almaya ve altcoin’lerin sıçrama yapmasına izin vermeye hazırlandığı söylüyor. Bu doğrultuda, şimdi Ethereum’un bir ralliye tanık olma sırasının geldiğini ifade ediyorlar.

Popüler kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in çok fazla hareket etmeyeceğini düşünüyor. Çünkü ABD’de birkaç makroekonomik olay ve Dört Temmuz tatili var. Ancak yine de BTC fiyatının 31 bin doları aşmasını bekliyor. Bu bağlamda analist, “Litecoin’in ralliyi sürdürüp sürdüremeyeceğini ve diğer altcoin’lerin de bunu takip edip etmeyeceğini görmek istiyorum. Hâlâ Bitcoin’in 31 bin doları aşmasını bekliyorum,” diyor.

Altcoin
Günlük Zaman Diliminde ETH/BTC / Kaynak: Michael van de Poppe

Analist, Ethereum’un 0,062’nin üzerinde kaldığı sürece daha yüksek işlem görmeye devam edeceğini öngörüyor. Michael van de Poppe’a göre, ETH/BTC fiyatı 0,07’ye doğru en az %10’luk bir ralli için hazır durumda.

Kripto analisti Rekt Capital, ETH fiyatının geçtiğimiz yıl ilk kez turuncu kutunun üst kısmını destek olarak başarıyla yeniden test ettiğine dikkat çekiyor. Analiste göre bu, ETH grafik modellerinin yükseliş hareketi için değiştiğini gösteriyor. Dahası, tarihsel verilerin gösterdiği gibi Bitcoin hakimiyeti kısa vadede geri çekilecek. Bu da altcoin’lerde bir toparlanma getirecek

ETH fiyatı son 24 saat içinde %3 yükselirken, BTC fiyatı sadece %0,60 oranında hareket etti. Bu durum Bitcoin’in mevcut seviyede konsolide olmaya devam edeceğini ve altcoinlerin sıçrama yapacağını gösteriyor. Bu arada, Bitcoin ve Ethereum kurumsal yatırımcılardan da ilgi görüyor.

Yapay zeka 31 Temmuz için lider altcoin fiyatını belirledi

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki geniş çaplı yükselişin ortasında Ethereum fiyatı, kripto yatırımcılarının kurumsal benimseme konusunda süregelen heyecandan faydalanmak için harekete geçmesiyle son haftalarda kayda değer artışlar gösterdi. Kısa vadeli ETH fiyat tahmini için PricePredictions’ta makine öğrenimi algoritmasının tahminlerine baktık. Özellikle, algoritma Ethereum’un 31 Temmuz 2023’te 2.105 dolar olmasını bekliyor. Bu gerçekleşirse, basın zamanındaki fiyatından %7’den fazla bir fiyat artışını temsil edecek.

Altcoin
Ethereum için 31 Temmuz fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

Projeksiyon, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB) ve daha fazlası gibi yaygın olarak kullanılan çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerine dayanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu