Usta Analiste Göre Bu Üç Altcoin Mart Ayında Uçuşa Hazır

Kripto para trader’ı ve analisti Ivan Liljeqvist, önümüzdeki ay fırlama potansiyeline sahip olduğuna inandığı üç altcoin’den bahsetti.

Ivan on Tech olarak da bilinen trader, Carl Martin ile The Moon’un yeni bir kısmında, Binance Chain’de çalışan merkezi olmayan bir borsa (DEX) PancakeSwap’i (CAKE) ferdî olarak elinde tuttuğunu söyledi.

“Yakında PancakeSwap’in Uniswap’tan (UNI) daha fazla hacme sahip olacağını düşünüyorum. Neden bu türlü? Zira ETH’de (Ethereum) şu anda çok yüksek fiyatlar var ve bunun nedeni ETH kullanan bireylerin olağanda büyük süreçler yapması. Uniswap’teki ticaretinizde 10x yaptıysanız, fiyatın 10 dolar yahut 100 dolar olması umrunuzda değil, 500 dolar bile sorun değil zira 10x yaptınız…

Binance Chain ise bu niş oluşturuyor. Topluluk için biraz daha düşük hacimli süreçler yapan bir niş oluşturuyorlar ve orada daha düşük fiyatlara sahip olabilirsiniz… Beşerler bunun daha merkezileştirildiğini biliyor fakat umursamıyorlar. Neden? Zira birebir fonksiyonellik lakin daha düşük fiyatlar.”

Son 24 saatte PancakeSwap’in süreç hacmi, Uniswap’in süreç hacminden daha yüksek.

Liljeqvist’in radarındaki ikinci para ise 1INCH. Ivan on Tech’e nazaran, 1inch borsası dünyanın en çok kullanılan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ortasında bulunuyor. Bu nedenle çok fazla büyümeye şahit oldu.

“1inch neden kullanılır? Zira DEX’leri topluyorlar. Bu nedenle, büyük bir sipariş vermek istersem, direkt Uniswap’e gitmek istemiyorum. Neden? Zira gereğince likidite olmayabilir. 1inch’e gidersem, 1inch Uniswap’tan, SushiSwap’tan (SUSHI), öteki her türlü DEX’ten likidite toplayacak ve çok daha âlâ bir fiyat alacağım.”

Liljeqvist’in listesindeki son madeni para, artık Polygon olarak yine markalanan iki katmanlı blok zinciri ölçeklenebilirlik platformu Matic’dir.

“Layer 2 ve artık benimseniyor. Bildiğim pek çok proje Polygon, eski Matic’e yanlışsız genişliyor. İkinci katman, tüm bu Ethereum alanı için bir sonraki hudut, zira fiyatlar çok yüksek. Matic yahut Polygon’un bu sorunu çözmesi güzel.”

Kripto para trader’ı, Polygon’un gerçek benimsenme yaşayan Layer 2 tahlillerinden biri olduğunu da vurguluyor.

Başa dön tuşu