Umut Vadeden DeFi Coinler Listesi Çıktı: Bunlara Bakın! – Altcoinhaberi.com

DeFi coinler veya tokenler olarak bilinen kripto para birimleri, DApp’ler olarak bilinen merkezi olmayan çözümler için kullanılıyor. Bu yazıda, analist Zaveria’nin listesinden, 2023 yılında en çok umut vaat eden 10 DeFi projesi yer alıyor.

Bu yıl takip edilmesi gereken DeFi coinler

Dai (DAI)

Maker Protocol ve MakerDAO, Ethereum tabanlı sabit fiyatlı bir kripto para birimi olan DAI’nin çıkarılmasından ve geliştirilmesinden sorumludur. Her yeni DAI verildiğinde akıllı sözleşme kasalarına konulan az sayıda başka kripto paralar, ABD dolarının değeriyle yalnızca teğetsel olarak ilişkili olan fiyat için teminat görevi görür.

Avalanche (AVAX)

Katman-1 Blockchain Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için temel görevi görüyor. Bir süredir akıllı sözleşme popülaritesi için Ethereum ile doğrudan rekabet ediyor. Bu çoğunlukla Avalanche’ın inşa edilme şeklinden kaynaklanmaktadır. X-Chain, C-Chain ve P-Chain alt ağları (subnetworks), ağı bir bütün olarak oluşturur. Avalanche, karmaşık ağı sayesinde ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 adede kadar işlemi işleyebilir.

Uniswap (UNI)

Akıllı sözleşme teknolojisinin ve merkezi olmayan finansal sistem Uniswap’ın kullanımıyla, Ethereum üzerinde token satın alabilir, satabilir ve değiştirebilirsiniz. Uniswap merkezi değildir, bu nedenle kullanıcıların özel anahtarlarını teslim etmelerini gerektiren merkezi borsaların aksine, kullanıcılar paraları üzerinde tam kontrole sahiptir.

Wrapped Bitcoin (WBTC)

Bitcoin’in Ethereum ağında satışmış bir versiyonu olan WBTC, DeFi işlemlerinin büyük bir bölümünde kullanılıyor. Bitcoin’i ERC-20 uyumlu hale getirerek Ethereum’un kripto para hizmetleri ekosistemine tamamen entegre ediyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink, herhangi bir Blockchain’deki akıllı sözleşmelerin doğrulanmış rastgelelik, saldıralara karşı korumalı fiyatlandırma verileri, harici API’ler ve çok daha fazlası gibi off-chain kaynaklardan yararlanmasına izin veren merkezi olmayan bir Blockchain oracle platformudur.

Lido DAO (LDO)

Lido, Ethereum için bir likit staking çözümüdür. Kullanıcılar, borç verme gibi diğer faaliyetlere ağa katılabilirken, aynı zamanda minimum depozito yapmak veya altyapıyı sürdürmek zorunda kalmadan ETH’lerini stake edebilirler. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Lido, 12 Nisan’da uygulanacak Shanghai hard fork ile kilidi açılması gereken staked ETH token’ler için süreyi erteleme kararı aldı.

Aave (AAVE)

Aave, Ethereum üzerinde çalışan ve kullanıcıların farklı türde kripto paraları ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren topluluk tarafından desteklenen bir Blockchain protokolüdür.

Terra Classic (LUNC)

Terra, küresel ödeme sistemine güç sağlamak için bir oracle sistemi, akıllı sözleşmeler ve yerel bir token kullanan Blockchain bir stablecoin protokolüdür. LUNC, herhangi bir Blockchain’in stablecoin ile iletişim kurmasına izin vererek piyasadaki yoğunlaşmayı azaltmak istiyor.

Tezos (XTZ)

Ethereum’a benzer şekilde Tezos, akıllı sözleşmeler üzerine kurulmuş bir Blockchain ağıdır. Birincil ayrım, Tezos’un gelecekteki ilerlemeleri mümkün kılan ve Ethereum’un karşılaştığı zorluklardan kaçınan daha gelişmiş altyapısında bulunur.

Theta Network (THETA)

Theta Network, öncelikle canlı yayını, P2P kaynak paylaşımı ve bant genişliği paylaşımı için tasarlanmıştır. Kendi yerel tokeniyle, diğer yabancı ağ node operatörleri dahil olduğunda bile yönetim işlevlerini yürütebilir. Bu özelliği, yayın endüstrisinde zamanla geliştirecek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu