Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı!

MATIC piyasası, gizemli token transferinin ortasında 90 günün en düşük seviyesini gördü. Bu arada, ayı momentumu altcoin piyasasına baskın gelerek potansiyel bir alım fırsatı yaratıyor. XRP ise piyasa duyarlılığına karşı yeşil endeksler basmayı başardı. Bu da balinaları kar almak için harekete geçirdi.

Bu altcoin piyasasında kargaşa

Ayılar Polygon (MATIC) piyasasını kasıp kavuruyor. Bu doğrultuda ayılar, altcoin fiyatını 90 günün en düşük seviyesi olan 0,8233 dolara çekti. Böylece, yaklaşık 25 milyon dolar değerindeki 30 milyon MATIC token gizemli bir şekilde Polygon Staking’den bilinmeyen bir cüzdana gitti. Bu ani nakit değişimi, kripto topluluğunun potansiyel piyasa etkisi hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu. Bazıları talepte bir canlanma beklerken, diğerleri satış baskısının fiyatları daha da aşağı çekeceğinden endişe ediyor.

MATIC, yazı sırasında bir önceki kapanışa göre %3,99 düşüşle 0,8274 dolardan işlem görüyordu. Altcoin’in piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla %4,01 ve %15,30 oranında düşerek 7.663.380.749 dolar ve 409.553.906 dolara geriledi. Bu düşüş, yatırımcılar önemli MATIC hareketinin ardından başa çıkarken piyasanın sürekli istikrarsızlığına katkı yapıyor.

MATIC 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

MATIC teknik görünümü: Düşüş baskısıyla karşı karşıya!

Kripto analisti Kelvin Munene, MATIC’in teknik resmine bakıyor. MATIC 4 saatlik fiyat grafiğinde, 200 günlük hareketli ortalama 1,029 dolara dokundu. Ayrıca, 50 günlük hareketli ortalama 0,932 doları gördü. 50 günlük MA’nın 200 günlük MA’dan daha düşük olması, MATIC’in son fiyat dalgalanmalarının uzun vadeli trendden daha zayıf olduğunu gösteriyor. Bu dalgalanma, piyasadaki satış baskısının şu anda alım baskısından daha ağır bastığını gösterebilir.

Her iki hareketli ortalamanın altındaki fiyat aktivitesi de olumsuz bir göstergedir. Ayrıca, MATIC’in gelecekteki yörüngesi hakkında daha fazla açıklama yapılana kadar yatırımcıların potansiyel olarak kenarda kalmasıyla birlikte piyasada güven eksikliğine işaret eder. Sonuç olarak, MATIC piyasası düşüş baskısıyla karşı karşıya. Ancak aşırı satım koşulları ve yükselen CMF yatırımcılar için potansiyel bir alım fırsatına işaret ediyor.

Altcoin

Balina cüzdanlarında 104 milyon XRP hareket etti

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, küresel kripto piyasası Cuma günü ağır satış baskısına tanık oldu. Böylece, kümülatif piyasa değeri neredeyse %3 oranında düşerek 1,10 trilyon dolar civarına geriledi. Bununla birlikte, Ripple’ın yerel tokeni XRP, piyasa duyarlılığına karşı yeşil endeksler basmayı başardı.

Verilere göre, XRP fiyatı son 30 günde ayı hissiyatıyla yaklaşık %15 oranında geriledi. Öte yandan XRP fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %2 artarak piyasadaki satış eğilimini tersine çevirdi. XRP, basın saatine göre ortalama 0,42 dolar fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %25 artarak 1,22 milyar dolara ulaştı. Bu kazançla birlikte XRP piyasa değeri 1,27 milyar dolar daha artarak 22,25 milyar dolara ulaştı.

Lider kripto Bitcoin (BTC) ise son 24 saatte %4’ün üzerinde bir düşüş kaydetti. XRP kazancının bu ortamda geldiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin, basın saatine göre ortalama 26.442 dolardan işlem görüyor.

XRP 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

WhaleAlert verilerine göre, kripto balinaları son 24 saat içinde birden fazla işlemde 104 milyon XRP tokenini (yaklaşık 44 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyicinin kaydettiği en büyük işlem, Ripple adlı bir cüzdanın 50 milyon XRP’yi (yaklaşık 21 milyon dolar değerinde) taşıması oldu.

Uzmanlara göre, XRP yükseldikçe, balinalar kâr almak için varlıklarını elden çıkarıyor gibi görünüyor. Balinalar birden fazla işlemde yaklaşık 54 milyon XRP tokenini (yaklaşık 23 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyicinin kaydettiği bir diğer işlem, 28 milyon XRP’yi (yaklaşık 11,5 milyon dolar değerinde) Bitstamp Crypto borsasına taşımak oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu