Türklerin de Aldığı Altcoin Sömürüldü! Fiyat Eriyor!

Yakından takip edilen bir altcoin projesi, bugün ortaya çıkan SEC soruşturmasıyla birlikte akıllı sözleşmelerinin hacklendiğini gördü. Fiyatı %5’in üzerinde serbest düşüşte…

Popüler DeFi altcoin akıllı bir sözleşmenin istismar edildiğini bildirdi

İlgili DeFi platformu SushiSwap, bir onay sözleşmesinin 3,3 milyon dolarlık istismara neden olduğunu bildirdi. Geliştiriciler bir tweet’te, Sushi’nin takas hizmetlerine ilişkin akıllı bir sözleşmenin Pazar günü erken saatlerde istismar edildiğini söyledi.

İstismar, özellikle SushiSwap borsasında ticaret yönlendirmesi yapmak için kullanılan ‘RouterProcessor2’ sözleşmesini içeriyor. Güvenlik şirketi PeckShield, bugün erken saatlerde “SushiSwap RouterProcessor2 kişisinin onayla ilgili bir hatası var gibi görünüyor, bu da 3,3 milyon dolarlık kayba yol açıyor” dedi ve Sushi saldırıyı daha sonra bunu doğruladı.

Birden fazla güvenlik firmasından gelen birkaç tweet’e göre, 3.3 milyon dolarlık tek bir kullanıcıdan geliyor. İlgili cüzdan, kripto Twitter çevrelerinde popüler bir trader olan @0xsifu’a aitti. DefiLlama geliştiricisi @0xngmi Pazar günü, istismarın yalnızca son 4 gün içinde Sushiswap sözleşmelerini onaylayan kullanıcıları etkilediğini söyledi.

Geliştiriciler, kullanıcılardan sözleşmeleri iptal etmelerini istiyor

Bu arada SushiSwap baş geliştiricisi Jared Gray, güvenlik önlemi olarak kullanıcılardan SushiSwap’teki tüm sözleşmeler için izinleri iptal etmelerini istedi ve ekibin “sorunu hafifletmek için güvenlik ekipleriyle birlikte çalıştığını” ekledi.

SushiSwap (SUSHI) düşüyor!

Piyasa değerine göre ilk 150 arasında yer alan SUSHI, akıllı sözleşme istismarının ortaya çıktığı saatlerde %5’in üzerinde düşüş gösteriyor. SUSHI bugün gün içi en yüksek seviyesi 1.13 dolardan 1.07 dolara geriledi.

Daha kötüsü, Sushi yöneticisi Jared Gray’in bugün bir SEC soruşturmasını resmen onaylaması…

SushiSwap V3, SEC mahkeme celbi sırasında duyuruldu

Altcoinhaberi.com olarak CEO Jared Gray’in bugün SEC davası hakkında yaptığı açıklamalara bu yazıda yer verdik. 21 Mart’ta SEC tarafından bir mahkeme celbi, artık Sushi DAO’sunun ana odağı durumunda. SEC’in mahkeme celbinden bu yana SUSHI değeri %28’in üzerinde değer kaybediyor.

21 Mart’tan bu yana, SUSHI işlemlerine dahil olan adreslerin sayısı bu yazının yazıldığı ana kadar %43 düştü. Düşen ilgi, kripto paranın işlem hacmi tarafından da sergilendi. SUSHI, yazım sırasında 82.24 milyon dolardan 35 milyon dolara düştü.

Token Terminal’in verilerine göre, ağın o zamandan beri mücadele ettiği oldukça açıktı. 21 Mart’tan bu yana DEX’teki işlem hacmi %37 düştü. Bunun arkasındaki büyük bir faktör, %17 oranında küçülen ve tükenmekte olan kullanıcı tabanı olabilir. Bunlar, yatırımcıların protokol üzerindeki düzenleyici işlemlere karşı temkinli olduklarının işaretleriydi.

Fud haberleri, 7 Nisan’da duyurulan büyük bir yükseltme olan SushiSwap v3’ü takiben geliyor. Sushi şu anda ağ faaliyetleri eşliğinde büyük bir düzenleyici baskı altında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu