Türklerin Bolca Aldığı Altcoin Dev Ortaklığı Duyurdu!

Kripto para dünyasında altcoin grupları ile şirketlerin yaptıkları ortaklığın kayda değer noktaları bulunuyor. Üstelik bir de merkez bankalarıyla ortaklık var ise. Yine böyle bir ortaklık kararı var. Ayrıntılarına bir bakalım.

Altcoin XRP için güzel haber

Altcoinhaberi.com olarak haberin ayrıntılarında önemli gelişmelerin yer aldığını görüyoruz. Buna göre Kolombiya’nın merkez bankası Banco de la República, Ripple ile ortaklık kurma kararı aldı. Buna göre bankanın temel amacı blockchain teknolojisinin kullanımını keşfetmek. Ripple’a göre, Banco de la República, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı (MinTIC) ile birlikte, yüksek değerli ödeme sistemini geliştirmek üzere Ripple’ın CBDC platformunu pilot olarak kullanacak. Bu girişim MinTIC tarafından yürütülen blockchain deney aşamasının bir parçasıdır. Bu bağlamda girişim altcoin XRP için de faydalı olabilir.

Ripple Yeni Ortaklık Duyurdu! Haftaya Ne Bekleniyor?

Altcoin XRP destekçisi Ripple ayrıca konuyla ilgili olarak bir açıklama da yapıyor. Buna göre CBDC platformunun “kamu kaynaklarını tehlikeye atmadan kontrollü bir ortamda deneneceğini ve test edileceğini” vurguluyor. Kolombiya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanı Mauricio Lizcano konuyla ilgili bir açıklama yapıyor. Buna göre “Potansiyel verimlilikler, kurumlardaki süreçleri güvenli ve verimli bir şekilde iyileştirmeyi gerektiriyor. Ayrıca bu süreci tamamlamayı başaran blockchain teknolojisine sahip bir çözümün geliştirilmesi de önemli. Bu bağlamda elde edilen sonuçlar aracılığıyla değerlendirme yapmak mümkün olacak.” ifadesini kullanıyor.

Ripple açıklama yapıyor

Ripple Merkez Bankası Angajmanları ve CBDC’lerden sorumlu Başkan Yardımcısı James Wallis konuyla ilgili olarak önemli bir açıklama yapıyor. Buna göre projenin XRPL’ye dayanan CBDC Platformunun gücünden yararlandığını vurguluyor. Diğer taraftan bu projenin, kamu sektöründe blockchain teknolojisinin kullanımında dönüştürücü ilerlemelerin önünü açacağını belirtiyor. Ağustos 2022’de Kolombiya hükümeti, işlemleri kolaylaştırmak için adım atmaya karar vermişti. Buna göre vergi kaçakçılığını azaltmak için de hamle yapmıştı. Bu çerçevede bir merkez bankası dijital para birimini uygulamaya koymayı düşündüğünü açıklamıştı. Ayrıca 10 milyon Kolombiya pesosunu (yaklaşık 2390 dolar) aşan tutarlar için nakit işlemlerini yasaklamayı planladığını vurgulamıştı.

Duyuruldu: Ripple (XRP)'dan Büyük Kripto Yatırımı!

Kripto para dünyası açısından baktığımızda altcoin XRP için Ripple’ın bu hamlelerinin oldukça önemli bir yeri var. Çünkü Ripple bu tür ortaklıklarla altcoin XRP kullanımını da artırmış oluyor. Diğer taraftan merkez bankalarına öncülük etme gibi bir role de bürünmüş olması şirket için önemli. Ripple’ın kripto para sektöründe böyle bir öncü rolünün olması takdire şayan. Elbette diğer merkez bankalarının da elbette dikkatini çekecektir. Sonraki süreçte ise giderek daha fazla büyümenin olması söz konusu. Neticede bu durum altcoin XRP fiyatı için de kayda değer bir artış anlamına gelecek. Bakalım altcoin için bu artış olacak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu