Trump’tan Bitcoin açıklaması: Tek para birimimiz ABD Dolarıdır

ABD Lideri Donald Trump Twitter hesabından bu sefer kripto paralara saldırdı. Peş peşe attığı 3 başka tweetle kripto paraları desteklemediğini açıkladı. Trump attığı birinci tweetinde “Fiyatları oynak olan Bitcon ve başka kripto paraların taraftarı değilim. Regüle edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticaret dahil yasadışı faaliyetlerde kullanılıyor” tabirlerini kullandı.

‘BANKA OLMAK İSTİYORSA LİSANS ALSIN’

Trump’ın devam tweetlerndeki amaçsa Facebook’un 2020 yılında piyasaya sürmeyi planladığı kripto parası Libra oldu. Benzer
bir biçimde Facebook ‘un ‘sanal parası’ Libra’nın güvenlirliğinin olmayacağını söz eden Trump “Eğer Facebook ve öbür şirketler banka olmak istiyorsa bankacılık lisansına başvurmalı ve ulusal ve memleketler arası öbür tüm bankalar üzere bankacılık regülasyonlarına tabi olmalıdır” dedi. Lider Trump açıklamalarına şöyle devam etti: “ABD’de tek bir para ünitemiz vardır ve şu anda her zamankinden güçlüdür. Hem emniyetli hem açıktır. Açık orta dünyanın en baskın para ünitesidir ve daima o denli kalacaktır. Bu para ünitesinin ismi ABD Dolarıdır.

 

 

 

 

 

haberturk.com

 

Başa dön tuşu