Tron Kurucusu Justin Sun, GameStop’ta 8 Milyon Dolar Kaybettiğini Doğruladı

Tron‘un kurucusu Justin Sun, GameStop yatırımında 8 milyon dolar kaybettiğini doğruladı. WallStreetBets ile yükselen pay senetleri, Sun satın aldıktan kısa bir mühlet sonra düştü. Fakat, meme’i çok değerli bulduğu için payları elinde tutmayı planlıyor.

Bir Decrypt haberine nazaran Tron’un kurucusu Justin Sun, GameStop paylarına yaptığı yatırımı hâlâ elinde tuttuğunu itiraf etti:

“Sanırım tutacağım. GME payı üzerinden para kaybetsem bile bunun bir paradigma değişikliği olduğuna inanıyorum. Geçmişte, hepimiz finansal analistlerin tavsiyelerine uyuyorduk ve artık beşerler kendi kararlarını verecekler.”

Sun, geçtiğimiz hafta GameStop’a 10 milyon dolardan fazla ve AMC paylarına ise 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. O vakitler, her iki pay senedi de Reddit kümesi WallStreetBets tarafından sırasıyla 314 dolar ve 15.5 dolar civarında süreç görerek faal olarak yükseliyordu. Lakin, her iki varlığın fiyatı da kısa bir müddet sonra düştü.

Sonuç olarak Sun, GME’den kalanların şu anda yaklaşık 2 milyon dolar pahasında olduğunu doğruladı. Bu da Sun’ın GameStop paylarında 8 milyon dolar kaybettiği manasına geliyor.

Bloomberg’e konuşan Tron’un kurucusu, topluluk odaklı eğilimlerin kıymetini de tekraren vurguladı ve Elon Musk’un “meme kültürünün temsilcisi” olduğuna dikkat çekti. Sun şunları söyledi:

“Elon Musk yalnızca bir şirketin CEO’su değil, tıpkı vakitte bu cins bir göğüs kültürünün temsilcisi ve bu tıp yeni jenerasyon hareketin temsilcisi. Gelecekte bu çeşit topluluk odaklı eğilimler, şirket CEO’larının toplulukla ve hayran kitleleriyle daha fazla ilgilenmesini gerektirecek.”

Sun, son vakitlerin tanınan uygulaması Clubhouse’ın lokal bir versiyonunu oluşturacağını da açıkladı. Çinli kullanıcılar şu anda Clubhouse’a erişemiyor ve yakın bir gelecekte ise uygulamanın resmi olarak yasaklanması bekleniyor:

“Clubhouse, insanların toplumsal ağlarını genişletmeleri için çok tesirli bir yol. Lakin elbette, her ülkenin kendi düzenlemeleri var. Bu nedenle içeriği belirlemeye ve yönetmeye yardımcı olmak için muhakkak bu cins bir kontrol sistemine sahip olacağız.”

Sun, kendi tavsiyesini takiben, Tron’u daha “meme dostu” bir para olarak tanıtmak için daha fazla ünlüyü işe almayı planladığını ekledi:

“Meme, kripto para dünyasında çok değerlidir. Çok az kişi bunu anlıyor.”

Başa dön tuşu