Türklerin Gözdesi Olan Altcoin, Bu Haberler ile Fırladı! – Altcoinhaberi.com

Türk kripto para piyasasında önemli bir konuma sahip olan ve küresel çapta da adını duyurmayı başaran kripto borsası Bitci’nin yerel tokeni BITCI, borsa ve altcoin projesine ilişkin gelişmelerin ardından, göz dolduran bir performans sergiledi ve yatırımcılarını sevindirdi.

Bitci, kripto piyasasında adımlarını hızlandırıyor

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta Türk kripto para borsası Bitci, borsada işlem gören FAN token’leri ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, FAN Token /BITCI paritesine son verilmesine ilişkin teklifi borsa kullanıcılarının oylamasına sundu. Bahse konu teklif, %70’in üzerinde delist lehinde çıkınca, Bitci, 16.02.2023 itibarıyla BITCI paritesinin kapatıldığını duyurdu. Bununla birlikte, müşterilerin mağduriyet yaşamaması için FAN Token / TL paritesinde işlemlerin devam edeceğini belirtti.

Bitci’nin bu kararı, kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Borsanın yerel tokeni BITCI’nin son günlerdeki pump’ının ardında da büyük ölçüde bu kararın etkili olduğu değerlendiriliyor.

Bununla birlikte kripto para borsası listeleme konusunda da ilerlemeye devam ediyor. Bitci, 17 Şubat’ta JASMY/TRY, GAL/TRY, VRA/TRY paritelerini listesine eklediğini duyurdu. Buna ilaveten 18 Şubat’ta MASK/TRY, ACH/TRY, ATA/TRY paritelerini de kullanıcıların alım satımına açtı. Böylece Bitci, müşterilerinin Türk Lirası paritesindeki trade imkanlarını genişletme yolunda ilerlediğini göstermiş oldu.

Altcoin, token yakma ve airdorp etkinliklerini açıkladı

Borsanın FAN Token / BITCI paritesindeki işlemleri sonlandırmasının ardından BITCI’nin kullanım durumlarını nasıl etkileyeceği tokenin performansı gündeme geldi. Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, bu konuda çekincelerini ortaya koyan kullanıcılara, borsanın bu konuda çeşitli adımlar atmayı planladığını söyledi. Yeygün, dün yapmış olduğu paylaşımlarda borsanın token yakma ve airdrop teşviği konusunda bilgiler verdi. Token yakma kapsamda Yeygün, şu açıklamayı yaptı:

Sevgili dostlar. BITCI için yeni bir yakım çalışması yaptık. Bunu da söz vermiştik Aşağıda yeni fiyatlara göre yakım adetlerini görebilirsiniz. Ayrıca bu planlama bitince yeni bir modele geçeceğiz. Her 3 ayda bir dolaşımdan periyodik yakım yapacağız. Fiyat ne olursa olsun mutlaka dolaşımdan 3 ayda bir yakım yapılacak. Bu yakımın miktarı fiyat çarpanı ile artacak ama mutlaka yakım olacak. Detayları sizinle ayrıca paylaşacağım.

Altcoin
Kaynak: Bitci

Ayrıca, Ahmet Onur Yeygün, bir airdrop etkinliğiden bahsetti ve şu açıklamayı paylaştı:

BITCI yatırımcıları ellerinde tuttukları token adetine göre Bitci Borsasında yapılan tüm arzlardan mutlaka airdrop alacak. Bu airdroplar projeye özel olarak tasarlanıp tutulan BITCI adetine göre değişiklik gösterecek. Kademesine göre airdrop alacak.

Altcoin
Kaynak: Bitci

Yeygün, eski yakım takviminin iptal edildiğini ve yeni planın uygulanacağını söyledi. Ayrıca, yakımların her hedef fiyatta tek seferlik olacağını belirtti.

Altcoin fiyat performansı

Bütün bu gelişmeler altcoin projesinin takipçi kitlesini de genişletti. BITCI 54.402 takipçiye ulaşarak CoinMarketCap’te ilk 500’e girmeyi başardı. En önemlisi ise altcoin fiyatı göz dolduran bir performans sergiledi. Gün içinde 0,004766 dolardan %50’nin üzerinde artışla 0,006899 dolara bir sıçrayış yaptı. Basın zamanında hafif geri çekilse de altcoin, günlük bazda yaklaşık %40 artışla 0,006824 dolardan işlem görüyor.

Altcoin
BITCI aylık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu