Trader’ların Radarındaki 10 Altcoin Bunlar!

Kripto para piyasası, sisli bir havada yön bulmak için çabalamaya devam ediyor. Bu ortamda lider kripto para Bitcoin, 27 bin dolardaki psikolojik desteğini kaybetti. Altcoin projeleri ise çoğunlukla onu takip etti. Analistler, bu sisli ortamda radarlarına aldıkları altcoin’leri ve tahminlerini paylaşıyor

Bu kripto paralarda yükseliş potansiyeli var!

Analist Michael Pizzino, BTC ve ETH gibi büyük coinlerin kısa vadeli performanslarını değerlendiriyor. Analist BTC, ETH, RNDR, SOL, MATIC, ADA ve diğerlerinin hızlı bir analizini yapıyor.

Pizzino, Bitcoin’in kısa vadeli trendlerinin yükseldiğini ve kısa vadede işlerin “iyi” göründüğünü belirtiyor. Bununla birlikte analist, boğa piyasası anlatısının devam etmesi için BTC’nin trend çizgisini %50 seviyesinde tutması gerektiğini, bu çizginin aynı zamanda önceki birkaç dip ile de aynı hizada olduğunu ekliyor. Pizzino kısa vadeli yükseliş duruşunu koruyor. Ayrıca analist, fiyatın 26.600 dolar seviyesinin altına düşmesi halinde duruşunun geçersiz olacağını ekliyor.

BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: Michael Pizzino

ETH söz konusu olduğunda, analist dün görülenden daha güçlü bir pozisyon olduğuna inanıyor. Pizzino, kısa vadeli zirvelerin yeni dipler olarak hareket ettiğini söylüyor. Analist, ETH için tehlike işaretinin 1.840 dolar desteğinin altına inmesi olduğunu da ekliyor.

ETH 4 saatlik grafik / Kaynak: Michael Pizzino

Ayrıca Pizzino, RNDR’de kısa vadeli yükseliş eğiliminde. Bu bağlamda analist, volatilitenin diğer piyasalara kıyasla biraz daha yüksek olduğunu kaydediyor. RNDR’deki trendler daha kısa vadeli zaman dilimlerinde hala yukarı yönlü. Ancak analist, Solana’nın kısa vadeli zaman dilimlerinde yükselmesine rağmen 20 dolar fiyat noktasında mücadele ettiğini söylüyor. Ayrıca, MATIC sadece kısa vadeli düşüş sinyalleri vererek ayakta duruyor. Son olarak, ADA da dayanıyor ancak henüz yükseliş söylemine girmedi.

Altcoin tahminleri: PEPE, LINK, AVAX ve VRA

Popüler analist Michaël van de Poppe, Pepe (PEPE), Chainlink (LINK) ve Avalanche (AVAX) dahil olmak üzere bir avuç altcoin için sırada ne olduğunu tahmin ediyor. Analist, kripto ayılarının hala meme-coin’i Pepe’nin kontrolünde olduğunu söylüyor. Van de Poppe, boğalar önemli bir fiyat seviyesini geri almadıkça Pepe’nin düşüş trendinin muhtemelen devam edeceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bu grafik düşüş trendini sürdürüyor. Bu da her direnç bloğunun temelde 0,0000016 dolar bölgesi gibi short yapılacak bir alan olduğu anlamına geliyor. Eğer long pozisyon almak istiyorsanız, 0,00000147 dolar ve 0,00000115 dolar hatta 0,00000085 dolara kadar short pozisyon almayı tercih ederim.

Altcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Sırada merkezi olmayan oracle ağı Chainlink var. Van de Poppe, LINK’in hala 6 ila 6,85 dolar arasında yatay işlem gördüğünü kaydediyor. Analiste göre, 6,85 doların aşılması muhtemelen LINK için yükseliş momentumunu tetikleyecek. Buradan hareketle analist, şu tahminlerini paylaşıyor:

Bu noktada fazla bir şey göstermiyor. Gün içi hafif bir sıçrama, ancak 6,85 doları kırarak devam etmesi gerekiyor. Bu gerçekleşirse, tekrar yüksek aralıklara doğru bir ralli görmeye başlayabiliriz. O zamana kadar, potansiyel destek alanları için 6 dolar ve 5,50 dolara odaklanacağız.

Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analistin listesindeki bir diğer altcoin ise akıllı sözleşme protokolü Avalanche. Van de Poppe’a göre AVAX yükseliş sinyali veriyor. Ayrıca altcoin, yukarı yönlü bir patlamaya hazırlanıyor. Analist, AVAX için öngörülerini şu şekilde açıklıyor:

Bu, daha yüksek zaman dilimi desteğinde bir yükseliş sapmasına dönüşüyor. Her şey BTC’ye bağlı olduğu için hiçbir şey teyit edilmedi. Ancak 14,80 doların geri alınması Avalanche için yükseliş sapmasında güçlü bir teyidi tetikleyecektir.

Altcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analistin radarındaki son altcoin ise Blockchain tabanlı video paylaşım projesi Verasity (VRA). Van de Poppe, VRA’nın altcoin için bir sıçramayı potansiyel olarak tetikleyebilecek 0,00395 dolarlık önemli bir destek seviyesine yaklaştığını söylüyor. Analist, tahminleri için şu ifadeleri kullanıyor:

Bu seviyeyi aylar önce potansiyel bir ilgi noktası olarak işaretlemiştim. Sonunda, buradan VRA’da long işlemlerin yapılabileceği alana ulaşıldı.

Altcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

XRP gün içi grafiğinde ‘Golden Cross’ gösteriyor!

Kripto analisti Arman Shirinyan, XRP’nin gün içi grafiğini analiz ediyor. XRP, dört saatlik gün içi grafiğinde ‘altın haç’ formasyonu çizdi. Geleneksel olarak bir boğa sinyali olarak görülen bu formasyon, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığı yerdir. Ancak asıl soru şu: Bu formasyon yatırımcılar için herhangi bir pratik değer taşıyor mu ve herhangi bir tahmin gücü sağlıyor mu?

‘Altın haç’lar genellikle piyasada potansiyel bir yükselişe işaret eder. Ayrıca, yaklaşan bir fiyat rallisi anlamına gelir. Ancak, en iyi bağlam içinde ve diğer piyasa faktörleri göz önünde bulundurularak anlaşılırlar. XRP gün içi grafiğindeki, bu ‘altın haç’ın umut verici olması mümkün. Ancak resmin tamamını göstermediğini de bilmek gerekir.

Altcoin
Kaynak: TradingView

XRP’nin günlük grafik formasyonuna bakıldığında, benzer yükseliş eğilimleri görülüyor. Aslında, uzun vadeli formasyonlarda XRP, yükselişten ziyade istikrarlı ya da belirsiz bir piyasanın özelliği olan yatay hareket ediyor gibi. Gün içi grafiğindeki ‘altın haç’ kısa vadeli bir yükseliş evresine işaret ediyor. Bununla birlikte, genel tablo umulduğu kadar iyimser olmayabilir.

‘Altın haç’ gibi grafik formasyonları faydalı göstergeler olsa da, gelecekteki piyasa hareketinin yanılmaz tahmincileri olmadıklarını unutmamak da önemli. Bunlar geçmiş verilere dayanır ve genellikle eğilimleri gösterirler. Ancak, kripto piyasalarının değişken yapısı, bu eğilimlere dayalı tahminlere her zaman dikkatle yaklaşılması gerektiği anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu