Floki Inu’dan sahte token uyarısı: Yatırımcılar dikkat!

Önde gelen memecoinlerden Floki Inu, kullanıcılarını ve kripto para topluluğunu markasıyla ilişkilendirilen sahte tokenler konusunda uyardı. Söz konusu sahte tokenler Solana ve Base blokzincirlerinde oluşturularak yatırımcıları dolandırmayı amaçlıyor.

Floki Inu’nun resmi hesabı, takipçilerini bu dolandırıcı tokenler hakkında bilgilendirdi. Ekip, gerçek FLOKI tokeninin yalnızca BNB Akıllı Zinciri (BNB) ve Ethereum ağlarında bulunduğunu vurguladı.

Dolandırıcılıktan korunmak için Floki, doğru sözleşme adreslerini Ethereum (ETH) için 0xcf0c122c6b73ff809c693db761e7baebe62b6a2e ve BNB Akıllı Zinciri (BNB) için 0xfb5b838b6cfeedc2873ab27866079ac55363d37e olarak paylaştı.

Floki, topluluğunu bu tür dolandırıcılıklardan kaçınmak için token bilgilerini yalnızca resmi kaynaklardan edinmeleri gerektiğini belirtti.

Güvenlik risklerine rağmen geliştiriciler Floki Inu ekosisteminin işlevselliğini artırmaya devam ediyor. FLOKI Name Service, BNB Chain ana ağında kullanılmaya başlandı.

Bu hizmet, kullanıcıların .floki uzantılı merkezi olmayan alan adlarını kaydetmelerine olanak tanıyarak, Floki Inu tokeninin ekosistemdeki kullanımını arttırıyor.

Floki Name Service, SPACE ID mimarisini kullanarak Trust Wallet ve PancakeSwap gibi popüler cüzdanlar ve borsalarla uyumlu çalışıyor.

Son verilere göre BNB Chain üzerinde FLOKI sahibi sayısı 417.400’den fazla sahip sayısına ulaşarak önemli bir dönüm noktasını geride bıraktı. Bu başarıyı kutlamak amacıyla, Floki Inu sahiplerinin faiz ödüllerinin bir yüzdesini talep edebileceği bir ödül programı başlatıldı.

Mart ayında, köpek temalı memecoin, 2024 yol haritasını duyurarak gelecek birçok yeni özellik ve fayda odaklı girişimi açıkladı. Planlar arasında, kullanıcıların FLOKI tokenlerini kullanarak dijital bankacılık hesapları oluşturabilmeleri yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu