TFF, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş bir araya geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileri, Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri ile yayıncı kuruluş Digiturk’ün yetkilileri, TFF’nin Riva’daki tesislerinde bir ortaya geldi.

TFF Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantı, 3 saat sürdü.

Toplantının akabinde TFF Lideri Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Fikret Orman, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Özdemir: “Şu anda bir sorun yaşamıyoruz”

Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş Digiturk ile bir sorun yaşamadıklarını söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri ve yayıncı kuruluş yetkilileri ile bir toplantı yaptıklarını aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

“Toplantıda önümüzdeki dönem TFF, Kulüpler Birliği ve beIN Sports alakalarını ve çalışmalarını gözden geçirdik. Bu çalışmaların süreceğini söz etmek istiyorum. Türk futbolu için en düzgün sonuçların alınacağına inancımız tamdır. Gayemiz, Türk futbolunun marka bedelini üst taşımaktır. Bunda TFF, Kulüpler Birliği ve beIN Sports’a kıymetli vazifeler düşmektedir. Bu bahisler hakkında çalışma ve araştırmalarımız devam edecektir. En kısa vakitte bunları sonlandırmayı düşünüyoruz. Futbolun marka pahasını artırmak için çalışmalar, görüşmeler devam edecektir. Şu anda bir sorun yaşamıyoruz.”

Yayıncı kuruluşun Türkiye’ye ehemmiyet verdiğinin altını çizen Özdemir, “Avrupa’da, Asya’da ve dünyada spora değer vermekte ve değerli yayınları bulunmakta. 83 milyon nüfuslu ve güçlü, dünyanın 16. büyük iktisadı olan Türkiye’de beIN Sports bulunmak istiyor. Fedakarlıklarının farkındayız. Biz onların ortağıyız. Bir nevi iş iştiraki yapmaktayız. Türk futbolunun marka kıymetini üst taşırsak buradan daha fazla çıkar elde ederiz ve daima birlikte daha çok yarar sağlarız. Bundan kıymetli derecede yarar sağlayacağımıza bütün yüreğimizle inanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Orman: “Yayıncı kuruluşun yöneticileriyle çok güzel bir bağlantımız var”

Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Fikret Orman ise yayıncı kuruluşla âlâ ilgilerinin olduğunu belirterek, şunları tabir etti:

“Yayıncı kuruluşun yöneticileriyle çok âlâ bir ilgimiz var. Bütün kulüpler de yayıncı kuruluşla bağlarını âlâ götürmeye çalışıyor. Türk futbolunun üst gidebilmesi için marka bedeli ile alakalı çalışmalar yapılması gerekli. Daha çok eserin pazarlanması ve parlatılması gerekli. Bir tek beIN Sports değil, kulüplerin de içinde olması lazım. Digiturk’ün Türkiye’de yapmış olduğu yatırımlara bizim de katkı sunmamız lazım. Ortamızda bunları konuştuk, çok de hoş geçti. Türkiye’de düşünceli bir süreç var lakin ortada yapılmış bir mukavele var. Kulüplerimizin durumu da ortada. Bu, beIN Sports’a yararlı olmayacağız demek değildir. Daima birlikte bu pastayı nasıl büyütürüz onun çalışmasının içinde olmamız lazım.”

Başa dön tuşu