Teknoloji Devi NFT Ticareti İçin Adım Atıyor!

LG Electronics, kullanıcıların NFT ticareti yapmasına olanak tanıyan televizyon için patent koruması almaya çalışıyor. Bu arada LG, daha önce Hedera üzerinde LG Art Lab adlı bir NFT pazarı açtı.

Teknoloji devinden NFT ticareti için hamle geldi!

LG Electronics, müşterilerin Non-Fungible Token’leri (NFT) takas etmesine olanak tanıyacak. Teknoloji devi, bu amaçla geliştirdiği televizyon için patent koruması almaya çalışıyor. Cihazın, bir NFT pazar sunucusuna bağlanma imkanı olacak. Böylece, önizleme sanat eserlerini alıp gösterecek. Ayrıca, kullanıcının TV’ye bağlı kripto cüzdanını kullanarak, satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

LG’nin patent başvurusunda bulunma kararı, şirketin gelecekte NFT’lere yönelik müşteri talebinin devam edeceğini öngördüğünü gösteriyor. Ayrıca, bunları daha erişilebilir hale getirmek için ticari bir gerekçe gördüğü anlamına geliyor. LG Electronics konuya ilişkin olarak resmi bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında, gelecekteki iş hedefleri arasında Blockchain tabanlı teknolojilerin oluşturulmasından bahsetti. Ayrıca, dağıtımının yanı sıra kripto varlıklarının ticareti ve aracılığına da yer verdi.

NFT

LG, kripto dünyasına genişlemeye devam ediyor

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere, LG Electronics, geçtiğimiz Eylül ayında, LG’nin 2020’den bu yana bir node operatörü olduğu Hedera Network ile bağlantılı olan Art Lab pazarının lansmanını yaptı. Bu doğrultuda Televizyonlarına NFT’leri tanıtmaya başladı. LG ayrıca NFT’yi akıllı TV serisine dahil etme niyetini de açıkça duyurdu. LG Art Lab’e şu anda yalnızca webOS 5.0 veya üzeri televizyonlara sahip ABD’li müşteriler erişebiliyor.

Ayrıca LG Electronics, kullanıcıların LG’nin akıllı telefonlar için kripto para cüzdanı Wallypto’yu kullanarak NFT’yi hızlı bir şekilde satın alabilmelerini ve takas edebilmelerini sağlayan bir değişim uygulaması oluşturmak için Hedera ile işbirliği yaptı. Geçen yıl piyasada yaşanan çöküş sırasında LG Electronics, şirketin gelişen Web3 işini denetlemek üzere baş teknik sorumlu (CTO) bölümü için agresif bir şekilde mühendisleri işe aldı.

Güney Koreli şirket, NFT’leri Televizyonlara tanıtma potansiyelini gören tek şirket değil. LG’nin premium rakibi Samsung söz konusu olduğunda, bu büyük adam da düzenli olarak önemli hareketler yapıyor. Örneğin, Nifty Gateway ile işbirliği içinde sektörün ilk akıllı NFT TV platformunu inşa etme kararı veya Samsung Wallet dijital cüzdanının tanıtımı… En son büyük eylem, gelecek yılın ilk yarısında bir kripto borsası açmak için izin istemek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu