“Tarımsal faaliyetlerimizde Hollanda’yı örnek alıyoruz”

Tekfen Holding İdare Heyeti Lideri Murat Gigin,”Tohum ıslahı ve tarımsal alandaki faaliyetlerimizde Hollanda örneğini takip ediyoruz. Bu alanda coğrafyamızda evvel ayak izimiz muhakkak olsun istiyoruz. Daha sonra küresel bir oyuncu haline gelmeye çalışacağız” dedi.

Sabancı Üniversitesinin, Akbank’ın kurucu sponsorluğunda hayata geçirdiği Center of Excellence in Finance’nin (CEF) üçüncü konferansı düzenlendi.

Konferans kapsamında gerçekleştirilen “Gelişmekte Olan Ülkeler ve Ekonomik Görünüm” başlıklı panelde konuşan Tekfen Holding İdare Heyeti Lideri Gigin, tarım sektöründe 40’a yakın ülkede yatırım yaptıklarını ve 31 ülkede ihracat yaptıklarını aktardı.

Gigin, “Tarımda tam bir yatay entegrasyona gidiş yaşıyoruz. Tohum ıslahı ve tarımsal alandaki faaliyetlerimizde Hollanda örneğini takip ediyoruz. Bu alanda coğrafyamızda evvel ayak izimiz belirli olsun istiyoruz. Daha sonra küresel bir oyuncu haline gelmeye çalışacağız. Hollanda üzere farklı coğrafyalarda üretip daha farklı coğrafyalarda satış ve ihracat yapmak istiyoruz. Türki Cumhuriyetlerde tarımsal faaliyetlerimizi artırıp, Avrupa ülkelerinin önde gelen pazarlarına ve marketlerine satış yapmak istiyoruz” dedi. 

 

 

Başa dön tuşu