Şubat İçin İnanılmaz Kripto Para Tahminleri Yapıldı! – Altcoinhaberi.com

Analistlere göre Bitcoin Dominance, Şubat ayında bir başka güçlü kripto para piyasası performansının hızını belirleyecek. Altcoinhaberi.com olarak şubat ayı için yapılan kripto para tahminlerini sizler için derledik.

Bitcoin, Şubat 2023’te hakimiyetini ve fiyat artışını koruyabilir mi?

Kripto para piyasa değeri, 2022’nin ikinci yarısının büyük bölümünde 800 milyar doların altına gizlendikten sonra Ocak ayında 1 trilyon doları geri aldı. Canlanma, büyük ölçüde BTC’nin Ocak ayındaki güçlü performansından kaynaklanıyor.

Yavaşlayan enflasyon ve artan kurumsal talep, Bitcoin hakimiyeti %3 artarak 7 ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık %45’e ulaşırken kilit rol oynadı.

Şubat İçin İnanılmaz Kripto Para Tahminleri Yapıldı!

Benzer şekilde ETH/BTC fiyat oranı da Bitcoin’in aynı dönemde Ethereum’a göre %30 değer kazandığını gösterdi. Bu, yatırımcıların 2023’te şimdiye kadar sıkı bir şekilde Bitcoin’e yöneldiğini gösteriyor.

Bitcoin hakimiyet endeksindeki kısa vadeli yükseliş eğilimi, altcoin fiyatlarındaki artış trendleri ve küresel kripto piyasası değeri ile sürekli olarak pozitif bir korelasyon sergiledi. Tersine, BTC hakimiyetindeki büyük düşüşler de büyük düşüş kripto eğilimleriyle eşanlamlıdır.

Bitcoin sahipleri fiyatları burada tutuyor

Bulls, Şubat ayında 25.000 dolara doğru bir yükseliş öngörmüştü. Daha geniş kripto endüstrisi, gıpta ile bakılan 1 trilyon dolarlık değerini korumaya hazırlanıyor. Özellikle BTC, 22.500 dolarlık kilit destek noktasını elinde tutuyorsa. IntoTheBlock IOMAP veri kaynakları tarafından izlenen 5 milyon benzersiz zincir üstü cüzdandan. BTC sahiplerinin %36’sı In The Money şu anda 22.000 dolar – 23.000 dolar destek noktası etrafında kümelenmiş durumda.

Şubat İçin İnanılmaz Kripto Para Tahminleri Yapıldı!

IOMAP, ‘Girdi-Çıktı Pazar Analizi’ veya ‘Fiyattan Para Giriş/Çıkış’ anlamına gelir ve bir blockchain ağında token sahiplerinin dağıtımının gerçekleşmemiş kar veya zarar pozisyonlarına dayalı olarak gelecekteki kripto fiyatları hakkında tahminler yapmak için kullanılan bir tekniktir. Tarihsel olarak, Sahipler, fiyat ortalama başabaş noktasına ulaştığında tokenlerini satmaya en yatkındır.

Yatırımcılar, belirli cüzdanlarda tutulan tokenlerin ortalama maliyetini mevcut Bitcoin piyasa fiyatlarıyla karşılaştırarak büyük alım veya satım emirlerinin verileceği önemli fiyat seviyelerini belirlemek için IOMAP’ı kullanır. Bununla birlikte Bitcoin 25.000 dolar işaretine doğru yürüyüşünde güçlü bir dirençle karşılaşabilir. Ayrıca, Hash Oranında ve Bitcoin işlem ücretlerinde ani bir artış, Şubat ayında BTC hakimiyeti için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Bitcoin hash rate artışı, Şubat 2023’te bir madenci satışını daha tetikleyebilir

Bitcoin Hashrate, daha fazla madencinin ağa hızla katılmasına neden olan yükselen BTC fiyatları nedeniyle artıyor. Hash oranı, bir Bitcoin bloğunu kazmak için kullanılan toplam bilgi işlem gücünü ölçer. 30 Ocak’ta saniyede 295 milyon terahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan %25’in üzerinde bir artış gösterdi.

Bitcoin’in karma gücü, saldırılara karşı direncini gösterir. Bu, madencilik zorluğunda tutarlı bir artış sağlar ve aynı zamanda madencilerin artık sınırlı blok ödülleri için rekabet etmesi gerektiği anlamına gelir.

Daha fazla madenci makinelerini çalıştırmaya başladıkça madencilik zorluğunun Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Özellikle Bitcoin yükseliş trendini korumaya devam ederse.

Bununla birlikte, Bitcoin madencilerinin alım satım faaliyetleri de devam eden yükseliş eğilimini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Madenciler şu anda dolaşımdaki toplam BTC’nin yaklaşık %10’unu elinde tutuyor. Bu, madencilerin ticari faaliyetinin kısa vadede fiyat eğilimlerinin önemli bir itici gücü olduğu anlamına gelir. Zincir üstü veriler şu anda en iyi madencilerin bakiyelerinde son 30 gün içinde %185 net düşüş gösteriyor.

Madencilik maliyetleri yeniden tırmandı

Cambridge Üniversitesi’ne bağlı bir analitik platformu olan MacroMicro, Bitcoin madenciliği maliyet verilerini sağlar. Küresel elektrik tüketimini ve günlük bitcoin ihracını gözlemleyerek.

Bununla birlikte, bir Bitcoin bloğu çıkarmanın Ortalama Maliyeti, BTC/USD fiyatını aşıyor. Madenciler rezervlerini artırmaya teşvik ediliyor. BTC’nin fiyatı 25.000 doları aşabilirse, madenci satış baskısı önemli ölçüde hafifleyebilir. Madenci birikimi, 2023’ün ilk çeyreğinde sürekli bir boğa koşusu için BTC’yi iyi bir yere koyacaktır.

Bitcoin NFT’leri işlem ücretlerini yükseltebilir

Bitcoin işlem ücretleri artıyor. Bunun nedeni, Bitcoin kullanıcılarının Bitcoin ağında ilk kez yüzlerce NFT basmasını sağlayan yeni başlatılan bir protokoldür. Önceden, çoğu NFT koleksiyonu öncelikle Ethereum ve diğer EVM uyumlu ağlarda yayınlandı.

Ocak ayında başlatılan, Bitcoin’e özgü bir NFT protokolü olan Ordinals, yüzlerce kullanıcı dijital eserler basmaya başladığından, önde gelen kripto ağında bir ücret artışına yol açtı. Ordinals’ın 21 Ocak 2023’te kullanıma sunulmasının ardından, blok alanı rekabeti kızışırken Bitcoin ağındaki ortalama işlem ücretleri 1,50 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Ortalama İşlem Ücreti, madenciler tarafından işlenen her işlem için USD cinsinden ortalama ücreti ölçer. Ortalama Bitcoin işlem ücretleri, Ordinals’ın piyasaya sürülmesinden sonra olduğu gibi, ağdaki tıkanıklık dönemlerinde artabilir. Ücret artışı, Bitcoin topluluğunda ölçeklenebilirlik sorunları ve blok alanı için rekabet tahminleri arasında alıngan bir tartışmaya yol açtı.

Bitcoin işlem ücretleri, büyük ölçüde bir işlemin boyutuna ve blok alanı talebine göre belirlenir. Ordinals platformunun popülaritesi artıyor, blok boyutu için rekabetin işlem ücretlerinde sürekli bir artışa yol açması bekleniyor. Bu, işlemsel kullanıcılar büyük ücretler ödemekten kaçınmak için alternatif ağlara geçmeye başladığından, Bitcoin’in Şubat ayında Hakimiyet puanlarını biraz kaybettiğini görebilir. Yine de birçok Bitcoin geliştiricisi, ağın faydasını genişletme ve benimseme oranını artırma potansiyeline atıfta bulunarak NFT platformunun arkasında durdu.

Ethereum Şubat 2023’ü net arz azalmasıyla kapatacak

Birleşmenin tamamlanması ve Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP)-1559’un uygulanmasının ardından Ethereum etkin bir şekilde deflasyonist hale geldi. EIP 1559, ağdaki işlemler için ödenen gaz ücretlerinin yakılmasına yönelik bir mekanizma sağlar.

Yazma mekanizması, ağ kullanımındaki işlemlerin yoğunluğuna bağlıdır. Bu, blok zincirinde ne kadar çok işlem olursa, o kadar çok ETH yakıldığı anlamına gelir. Veriler, Opensea gibi platformlardaki NFT işlemlerindeki artışın ETH yakmadaki son artıştan sorumlu olduğunu gösteriyor.

Ethereum PoS şimdiye kadar 108 milyon dolar yaktı

Ultrasound Money tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre, yıl başından bu yana 65.000’den fazla ETH yakıldı. OpenSea şu anda yakılan ~5.000 ETH ile Ocak ayında Burn Leaderboard’un zirvesinde yer aldı.

NFT işlemlerinin, kripto piyasalarının fiyat eğilimleriyle bağlantılı olarak hareket ettiği bilinmektedir. Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanı yükseliş görünümünü sürdürürse, ETH Şubat’ı Net-negatif arz pozisyonunda kaybedebilir. Bununla birlikte zincir üstü veriler yatırımcıların deflasyonist duruşu mevcut değerlemede zaten fiyatlandırdıklarını gösterdiğinden, bunun Şubat ayında ETH fiyatlarında bir kırılma yaratması beklenmiyor.

Şubat İçin İnanılmaz Kripto Para Tahminleri Yapıldı!

Ethereum’un önemli bir fiyat artışı yaşaması için ağın yeni talep bulması gerekiyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimine yönelik yeni talebin olmaması, son on gün içinde Açık Faizdeki sürekli düşüşle tasvir edildi. Coinglass’tan toplanan veriler ortaya çıktı. ETH’nin Açık Faizi bu dönemde %16 düştü.

Tipik olarak, Açık Pozisyondaki düşüş, yatırımcılar mevcut pozisyonlarını kapattıkça daha az yeni sözleşme oluşturulduğu anlamına gelir.

Şubat 2023’te XRP ve SEC kararı yaklaşırken büyük balina hareketi

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki yasal savaş üçüncü yılına girdi. Davanın Şubat ayında kesin olarak sonuçlanabileceği düşünülürse, davanın akıbetiyle ilgili spekülasyonlar yoğunlaştı. Karar, dijital varlıkların gelecekte nasıl düzenleneceğinin tonunu belirleyebileceğinden, kripto topluluğu ve geleneksel finans endüstrisi tarafından hevesle bekleniyor.

Bir karar, kripto varlıklarının artık menkul kıymetler olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını belirleyebilir. SEC için bir zafer, XRP fiyatlarında büyük bir düşüş eğilimi anlamına gelebilir ve Kurumsal yatırımcıların ayrıca uzun vadede düzenleyici yaptırımlardan kaçınmak için kripto varlıklarına maruz kalmalarını büyük ölçüde azaltmaları muhtemeldir.

Şubat İçin İnanılmaz Kripto Para Tahminleri Yapıldı!

Santiment tarafından sağlanan zincir üstü kripto para verileri şu anda yatırımcıların kararın ardından olumlu bir fiyat hareketi beklediğini gösteriyor. XRP için fonlama oranı, en iyi borsalarda pozitif. Bir medya alınarak ölçülen sosyal duyarlılık, mahkeme kararı yaklaştıkça Ocak ayının sonunda olumlu duyarlılıkta bir artış gördü.

Sonuç olarak, hem Ripple yöneticileri hem de SEC temsilcileri başarı şanslarına olan güvenlerini dile getirdiler. Bununla birlikte ABD’li avukat John Deaton tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, XRP topluluğunun çoğunluğunun her iki taraf için de bir zafer kararından ziyade bir anlaşmayı desteklediğine işaret etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu