Staking İçin En İyi Altcoinler Hangileri?

Amerikalı finans ve yatırım devi şirket Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda Staking için en iyi altcoinleri açıkladı! Peki, bu altcoinler hangileri? Ne kadar ödül sunuyorlar? İşte detaylar…

Staking projeleri birçok yatırımcıya yeni fırsatlar sunuyor!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Proof-of-stake blockchain projeleri yaygınlaştıkça birçok yatırımcı varlıklarını stake etme yolunda ilerliyor. Özellikle verilen ödüller ile beraber kullanıcılar, bu projelere daha da odaklanıyor. Blockchain’ler kullanıcılarına ödüller ödemeye devam ettikçe, kullanıcılar stake işlemlerine daha sıcak bakıyor. Bununla beraber daha fazla kullanıcı ile blockchainler, güvenliklerini ve merkeziyetsizliklerini artırıyor. Bu da projenin daha çok yatırımcıya sahip olmasını sağlıyor. Projeler de bu yüzden yatırımcılara bir pasif gelir elde etme imkanı sunuyor.

staking kriptokoin com

Her ne kadar stake ödülleri günün sonunda büyük bir miktar olarak size hayatınızın sonuna kadar bir maddi rahatlık vermeyecek olsa da, yatırımcılar birikim halinde büyük miktarlar elde edilebiliyor. Birçok yatırımcı ‘staking‘ sistemini uzun vadeli yatırımları için harika bir strateji olarak değerlendiriyor. Bunun nedeni ise kısa vadede hareket ettirmeyecekleri fonları bir pasif gelir olarak kullanmaları olarak açıklanıyor. Buna ek olarak, ödüller genellikle mevcut stake edilmiş rezervlere ekleniyor. Bu şekilde stake edilmiş rezervler arttıkça proje tarafından sağlanan miktar da artıyor.

Uzmanlar açıkladı: Nelere dikkat edilmeli? En iyi altcoinler hangileri?

Uzmanlar en iyi staking altcoinler için belirli kriterlere işaret ediyorlar. Bir staking altcoin projesinin en iyi olması için ilk bakılması gereken nokta onun ödül oranı olarak açıklanıyor. Genellikle yüzde 4 ila yüzde 12 arasında değişen ödül oranı, dikkat edilmesi gereken bir etken. İkinci olarak uzmanlar, ödeme sıklığına işaret ediyor. Kripto para birimleri ödülleri değişen programlara göre öder. Bazen gün geçtikçe ödenirken, diğerleri birkaç günde bir ödeme yapar. Stake etmeden önce göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör, büyük bir piyasa değerine ve kanıtlanmış bir geçmişe sahip bir kripto para birimi seçtiğinizden emin olmaktır. Bu özelliklerden yoksun kripto paraları stake ederken, stake edilen fonların değer kaybetme riski potansiyel olarak daha yüksektir. Son olarak ve en önemlisi, yatırımcıların her bir kripto paranın enflasyon oranını ya da arz artış hızını dikkate alması çok önemlidir. Peki, uzmanlara göre en iyi staking altcoinler hangileri?

  • Ethereum (ETH) üzerine stake etmek nispeten yeni, ancak geçtiğimiz Eylül ayında başlatılan ve The Merge olarak bilinen bir güncelleme sayesinde Ethereum sahipleri artık iyi ödüller kazanabiliyor. Yüzde 8,47 ödül oranı ve herhangi bir proof-of-stake kripto para biriminin en büyük piyasa değeri ile Ethereum’u stake etmek uzun vadeli yatırımcılar için bir fırsat olarak değerlendirilebiliyor.
Ethereum Opsiyonları Kapanıyor Fiyat Nasıl Etkilenir
  • Bir diğer yandan uzmanlara göre en iyi staking altcoinler arasında Binance Coin (BNB) yer alıyor. BNB, en değerli ikinci proof of stake kripto para birimi ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB, yalnızca kanıtlanmış bir geçmişe sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda yüzde 8,48’lik bir ödül oranına da sahip.
Binance'de Bitcoin Fiyatı Primli İşlem Görüyor
  • Bu listeye giren son kripto para ise Polkadot (DOT) olarak açıklanıyor. Polkadot ödül oranı diğer ikisine göre biraz düşük ve yüzde 7,8 seviyelerinde. Piyasa değerine göre altıncı en büyük proof of stake kripto para birimi olan Polkadot, yatırımcıların en çok dikkatini çeken staking altcoinler arasında yer alıyor.
Dikkat: Geliştiriciler Polkadot ve Bu 9 Coine Giriyor!

Yatırımcılar Staking işlemini nasıl yapabilir?

Peki yatırımcılar ne gibi borsalardan stake işlemlerini gerçekleştirebilir? Çok sayıda kripto cüzdanı kullanıcıların stake havuzlarına katılmasına izin verir. Cüzdanınızda bir stake etme seçeneği varsa bu en iyi yollardan biri. Bir diğer yandan Coinbase ve Binance gibi dev kripto para borsaları da stake etmek için bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Bu seçenek ilk seçeneğe göre biraz daha basit olabilir fakat yatırımcıların bazı riskleri göze alması gerekiyor. Bildiğiniz üzere kripto para piyasasında hack olayları günden güne artıyor ve yatırımcıların borsalarda varlıklarını stake etmesi için borsalara güvenmesi gerekiyor. Bu yüzden uzmanlar, stake işlemleri için büyük borsaların kullanılmasını tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu