SHIB’ten Çok Bu Altcoini Alıyoruz!

Londra merkezli kripto para ticaret şirketi ve likidite sağlayıcısı Wintermute, portföyünde şaşırtıcı bir değişikliğe gitti. Bugüne kadar Shiba Inu’ya (SHIB) ağırlık veren şirket, son satın alımlarıyla dengeleri değiştiriyor.

Shiba Inu (SHIB) artık Wintermute portföyünde ikinci sırada

En son raporlar, Wintermute’ın büyük bir Lido (LDO) hayranı olduğunu gösteriyor. Şirket portföyünün en büyük kısmını %17 ile LDO’ya ayırmış durumda. Gala (GALA), dydx (DYDX) ve Polygon (MATIC), diğer başlıca yatırımları.

Bu arada, Wintermute’ın son zamanlarda Pepe (PEPE) üzerinde yoğunlaştığını belirtelim. Aynı zamanda likidite sağlayıcısı olan şirket, son ralli esnasında portföyünde büyük miktarda Pepe’ye de yer verdi.

Tanınan bir kripto yorumcusu olan Jason Cline, bu birikim şu anda Shiba Inu’yu geride bıraktığını söylüyor.

Wintermute Pepe’ye ağırlık veriyor

Kripto analisti olan Jason Cline, Wintermute’un Shiba Inu’dan (SHIB) daha fazla PEPE’ye sahip olduğunu bildiriyor. Wintermute son günlerde aktif olarak PEPE ticareti yapıyordu. Firma yaklaşık 227.000 dolar değerinde PEPE sattı. Ancak kısa bir süre sonra bunların bir kısmını geri toplamaya başladı.

Bu hareketler, meme coin piyasasında gelişen bir dinamiği yansıtıyor. Önde gelen yatırımcıların meme token’lerin volatilitesine etkili bir şekilde katıldığını gösteriyor. Wintermute’un stratejisindeki bu değişiklik, PEPE’nin Bitfinex gibi gelişmiş borsalarda listelenmesiyle paraleldi. Kısa süre sonra Binance’de listesini açınca ralli durdurulamaz hale geldi.

Pepe Coin etkisi

20 Mayıs tarihli Messari raporuna göre, Pepe’nin son eşsiz rallisi, yatırımcıların tekrar meme token’lere yönelmesini teşvik etti. Ancak, duygudaki bu değişikliğin nedenleri vardı. Raporlara göre PEPE, piyasadaki en hızlı büyüyen ERC-20 tokeni oldu.

Bu sadece 1 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonuna giden hızlı koşu ile sınırlı değildi. Bunun yerine, yatırımcı sayısının 100.000 kilometre taşını aşması yalnızca 22 gün sürdü. Pepe, böyle bir başarıyı yeniden yaratmak için Shiba Inu’dan çok daha kısa bir süre aldı.

Bu nedenle, piyasadaki katılımcıların, başlangıçtaki şüphelere rağmen, PEPE potansiyelinden diğer tüm memlerden daha erken haberdar oldukları açıktı.

Messari, aynı raporda, Dogecoin’in ve SHIB’in 2021’deki yükselişinden bu yana kripto piyasasındaki katılımcıların aşinalığının da hızlı tutucu ilavesinde oynadığını kaydetti. Bu, PEPE’nin popülaritesini artırdığı gibi, SHIB’e benzer şekilde sahip başına piyasa değerinde de bir büyümeye yol açtı. Aynı ilgi, Ethereum’un gaz ücretlerini 2023’te yeni zirvelere çıkardı.

PEPE, SHIB ve DOGE’in yerini alabilir mi?

Pepe şu anda piyasa değerine göre 72.sırada işlem görüyor. Mevcut konumuyla, son zamanların en üstün çıkışlarından birini tamamladı. Peki bu ivme Dogecoin ve SHIB’i geçmesi için yeterli olabilir mi? Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Santiment verilerle mümkün olmadığını ispatlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu