Shiba Inu Yatırımcıları Dikkat: Elon Musk Sizi Üzebilir!

Elon Musk’ın Twitter üzerinde yaptığı son hamle ile beraber kripto para piyasalarında görülen yavaşlama, birçok kripto para biriminin rallisini yarıda keserken en çok Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’e (DOGE) zarar verdi. Bununla beraber uzmanlar, yakın zamanda Elon Musk’ın hamlelerinin Shiba Inu yatırımcılarının 457 milyon dolarlık birikimine zarar verebileceğini aktardı! İşte detaylar…

Shiba Inu yatırımcıları kitlesel birikimler yapıyor!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Shiba Inu yatırımcıları bir süredir, özellikle de SHIB’in düşüşünün durduğu Mart ortasından itibaren bir toparlanma rallisi izliyorlar. Fiyatta bir artış öngören yatırımcılar, meme parasını yoğun bir şekilde biriktirdi ve bu da borsalardaki arzın 457 milyon dolara yakın değerde 42 trilyon SHIB’in üzerinde düşmesine neden oldu.

Borsalardaki SHIB arzı

Metrikte böyle bir düşüş, yatırımcıların varlıklarını soğuk bir cüzdana taşıma girişimi olarak da değerlendirilebilir, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, bu durum pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, birikimlerinin kârlı hale gelme olasılığı, Elon Musk’ın Twitter logo gösterisinin ardından duvara çarptı. Balinalar, olduğu gibi, şüpheyle yaklaştılar ve SHIB’lerinin büyük bir bölümünü Mart ayının sonuna doğru terk ettiler. 48 saat içinde 1 milyon ila 10 milyon SHIB tutan adreslerin bakiyesi 2,1 milyon dolardan fazla düştü. 

Bununla birlikte, bir fiyat artışına olan bu güven eksikliği, yalnızca balinalarla sınırlı değildi, çünkü aynı süre içinde tüm ağ kullanıcı tabanında keskin bir düşüş gözlemledi. Herhangi bir SHIB’nin bulunduğu toplam adres iki gün içinde 60.000 azalarak 1,25 milyondan 1,19 milyona geriledi.

Altcoin şu anda 0,00001092 dolardan işlem gördüğünden, varlığın fiyat artışını not etmesi için yatırımcılarından kaybettiği yükselişi yeniden kazanması gerekiyor. Yatırımcılar, 1 milyar dolara yakın değere sahip yaklaşık 85,1 trilyon SHIB’in karlı hale geleceği yüzde 10’luk bir ralliyi dört gözle bekliyor. Ortalama 0,00001200 dolar fiyatla satın alınan arz, bir aydan uzun süredir fiyat seviyesinin kırılmasını bekliyor.

Ancak son Dogecoin Twitter hamlesinin ardından meme coin rallisi bir ara verirse, bu Shiba Inu sahiplerinin 1 milyar dolar daha zengin olmadan önce bir süre daha beklemeleri gerekecek.

Shytoshi Kusama SHIB’in perde arkasında gerçekleşen gelişmeleri aktaracağını duyurdu!

Bazı topluluk üyelerinin Kusama’yı FUD yaymakla suçlamasına rağmen, baş geliştirici Shiba Inu için perde arkasında birçok gelişme yaşandığını söyledi. Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, SHIB için perde arkasında gerçekleşen gelişmelerle ilgili güncellemeleri paylaşma sözü de verdi.

Shiba Inu Büyük Ortaklık Söylentisiyle Yüzde 1.322 Yaptı!

Sözleri, bazı SHIB topluluk üyelerinin Shibarium Telegram grubuna giderek kendisini ve ekibini SHIB hakkında Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) yaymakla suçlamasının ardından geldi. Bir telegram konuşmasında ise Shibarium Telegram grubunun bir üyesi olan Batuhan Olcay’ın sözleri dikkat çekti:

Siz ve ekibiniz en büyük FUD’u yapıyorsunuz. Artık insanların doğruyu söylediğine inanıyorum.

Bu sözlerin ardından ise suçlamalar ve FUD aktarmasına yorumlarda bulunan Kusama, hiçbir şey yokmuş gibi davranarak şaşırdığını belirtti:

Tam olarak ne demiştiniz? Özür dilerim. Bir şey mi kaçırdım?

Bununla beraber geliştirici isim, Shiba Inu (SHIB) için “perde arkasında” birçok gelişmenin devam ettiğini açıkladı. Bunları yakında açıklayacağına söz verdi. “Herkes yakında konuşacak” sözlerini ekleyerek yatırımcıları meraklandırdı.

Bazı topluluk üyeleri dip seviyeler yüzünden Kusama’yı suçluyor!

Kusama son zamanlarda bazı toplum üyelerinin tepkisini çekti. Shiba Inu’nun fiyatındaki büyük düşüşten sorumlu olmakla suçlandı. Bağlam açısından, SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000086 dolardan yüzde 87’nin üzerinde düşüş gösterdi. Shiba Inu’nun değeri, piyasadaki diğer kripto varlıkları gibi büyük ölçüde düştü.

Bazı kullanıcılar varlığın fiyat düşüşünden Kusama’nın sorumlu olduğuna inansa da, diğer kripto varlıklarının da zirve fiyatlarından büyük ölçüde düşmüş olması da oldukça dikkat çekici. Bununla beraber Kusama, bu yanlış anlaşılmaları da gidermeye çalışıyor. Kusama, Shibarium Telegram grubundaki son mesajında, fiyattaki büyük düşüş nedeniyle kendisinin de büyük kayıplara uğradığını açıkladı. Bu sözlerin ardından vazgeçmeyen baş geliştirici, Shibarium’un herkes için çalışmasını sağlamaya kararlı olduğunu ve bunun da SHIB’nin fiyatının artmasına yardımcı olacağını söyledi.

SHIB tekrar ralli yapabilecek mi?

Shiba Inu’nun Puppynet olarak adlandırılan Shibarium için yerel test ağını başlatmasından haftalar sonra gelen gelişme, 11 Mart’taki ilk çıkışından bu yana benimsenme konusunda adil bir pay aldı. Şimdiden 200 bin cüzdan barajını aşmış durumda. Shibarium ana ağda yayına girdiğinde, Layer-2 blockchain’i SHIB’nin fiyatını artırabilecek önemli özellikleri kullanıma sunacak. Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, Shibarium’un her işlemle SHIB’yi yakacak özel bir yakma portalına sahip olacağını daha önceden açıklamıştı. Bununla beraber uzmanlara göre, Shibarium işlemlerinin artırılması SHIB yanmalarını da hızlandırarak varlığın fiyatına olumlu yansıyacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu