SEC Sonrası ADA, OP, LINK, MATIC ve ETH’de Son Durum

Kripto para piyasası SEC davaları ardından kayda değer toparlanma kaydediyor. ADA, OP, LINK, MATIC ve ETH için göz önünde bulundurulması gereken sıcak gelişmeler şu şekilde…

Optimism (OP), ‘Bedrock’ yükselmesini tamamladı

Optimism, merakla beklenen “Bedrock” yükseltmesini başarıyla tamamladı. Ağın geliştiricisi OP Labs tarafından duyurulan geliştirme, hızlandırılmış para yatırma sürelerini, azaltılmış katman-1 ücretlerini ve güçlendirilmiş güvenlik önlemlerini beraberinde getiriyor.

Bu ilerlemelerin uygulanması, geliştiricinin son teknoloji Optimism OP Stack yazılımından yararlanan ölçeklenebilir Web3 ağlarından oluşan bir “Süper Chain” kurma iddialı misyonunda çok önemli bir adımı işaret ediyor. OP fiyatı, SEC davalarıyla birleşen gelişmelerin ortasında %5’in üzerinde değer kazanmayı başardı.

Ayrıca, bir Twitter duyurusuna göre, ağ artık Ethereum’da meydana gelen yeniden düzenlemelerini belirleme yeteneğine sahip. Bu yeniden düzenlemeleri kullanıcıların Optimism dengelerine sorunsuz bir şekilde yansıtıyor.

Gelişme, önceki ortalama 10 dakikalık bekleme süresinin tam tersine, yatırma sürelerinin önemli ölçüde yalnızca bir dakikaya indirilmesinin yolunu açtı. Gas ücretleri açısından Bedrock hard fork, Ethereum’daki veri kullanılabilirliği ücretlerini %40 gibi kayda değer bir oranda başarıyla azalttı.

Chainlink, %8’lik yükseliş için bu destek hattını korumalı

LINC fiyatı dün %7 civarında değer kaybettikten sonra durgunlaştı. Son düşüş, piyasadaki olumsuzlarla birlikte LINK’in ayın en düşük noktasına ulaşmasına neden oldu. Haftalık grafikte LINK, değerinin yaklaşık %6’sını kaybetti. LINK’in şu anda önemli bir fiyat artışı yaşaması için genel direnç seviyesini aşması gerekiyor.

Kritik 8.70 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştığından beri, ayılar piyasaya hakim oldu. Bu da yoğun satış baskısına ve önemli destek seviyelerinin kırılmasına neden oldu. Şu anda, LINK’in piyasa değeri düşük kalmaya devam ediyor. Bu gerileme, son zamanlarda piyasada alıcı bulunmadığına işaret ediyor.

LINK şimdi daha yüksek seviyeler için 6,70 dolar direncini kırmayı deneyecek. Bu hareket mevcut seviyeler %8’lik kazancı temsil ediyor. Diğer yandan, ayıların fiyatı 6 doların altında çekmesi, potansiyel olarak 5,60 dolara yol açacak. Fakat LINK, 7 dolar direncini geri alırsa, ayılar tamamen devre dışı bırakabilir.

Son seansta işlem gören LINK hacmi kırmızı renkteydi. Nu da piyasada güçlü bir alım gücünün olmadığını gösteriyor.

Polygon (MATIC), SEC davasının ortasında büyük transferlerde patlama yaşadı

On-chain analizler, MATIC balina işlemlerinin son zamanlarda ani bir yaşadığını gösteriyor. Ağdaki büyük hareketler, piyasa gözlemcilerinin dikkatini çekti ve spekülasyonlara yol açtı. Bu hareketliliğin arkasındaki katalizör, SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı son davalardı.

IntoTheBlock’a göre Polygon, ağındaki büyük işlemlerin hacminde, son 24 saat içinde %742’lik şaşırtıcı bir artış kaydetti. Balina işlemleri 64.44 milyon dolara ulaşan kayda değer bir artış gösterdi. Yine de, piyasa genel ivme, MATIC fiyatını %2’nin üzerinde düşüşe zorluyor.

Ethereum (ETH) fiyat gücünü yeniden kazandı

ETH fiyatı son 24 saat içinde kayda değer bir artış kaydetti. Yazım sırasında 1,860 doların üzerinde işlem görüyor. Ethereum’un fiyatı, büyük bir düşüşün ardından 1.775 dolar bölgesinin yakınında destek buldu. Burada bir taban oluşturdu. Bitcoin’e benzer şekilde 1.800 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir yükseliş başlattı.

Teknik analizlere göre, ETH için sıradaki dirençler 1.865 ve ardından 1.898 dolarda olacak. Bu seviyeler aynı zamanda 100 saatlik Basit Hareketli Ortalamanın üst bölgelerini temsil ediyor. En kritik direnç seviyesi, 1900 dolar bölgesine yakın. ETH boğaları bu dirençten sonra 1.920, 1.950, 2.000 ve ardından 2.040 dolara yönelecek.

Cardano (ADA) menkul kıymet riskiyle karşı karşıya

ADA fiyatı son gelişmelerin ardından uzun vadeli modelinin altına düştü. Güncel analizlere göre, SEC’in Coinbase davasında Cardano’yu kayıtsız menkul kıymet olarak etiketlemesi, daha fazla olumsuz sonuca yol açabilir. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere SEC, Binance davasında ADA’yı menkul kıymet olarak nitelendirdi.

Teknik açıdan ADA, yılın en düşük seviyesi olan 0,24 dolardan bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Bu hareket çoğu durumda genellikle aşağı yönde sonuçlanan bir düşüş modelidir. ADA fiyatı önceki yatay desteği 0,38 dolarda direnç olarak onayladıktan sonra 5 Haziran’da bu kanalın altına düştü. Alıcıların daha düşük seviyelerden kurtulmak için korumaları gereken kritik destek 0,3 dolarda. Bu sayenin kırılması ayıları potansiyel olarak yılın en düşük seviyesi olan 0,24 dolara yönlendirecek.

Haftalık görünüm, ADA’nın fiyatının 0,41 dolar direnç bölgesinin üzerinde bir sapma yaptığından beri düşüşte olduğunu gösteriyor. Bu tür sapmaları genellikle keskin bir düşüş izler. Sonuç olarak, teknik analizler kısa vadede en olası görünümünde aşağı yönde olduğunu gösteriyor. En yakın hedef 0,3 dolar ve potansiyel olarak 0,24 dolara düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu