Ripple’a Bir Makûs Haber Daha: PrimeXBT XRP’yi Delist Edeceğini Açıkladı

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı gerçekleştirdiği teziyle Ripple‘a açtığı davanın yankıları sürüyor. O denli ki Ripple’a bir darbe de tanınan kripto para borsası PrimeXBT’den geldi.

Kaldıraçlı kripto para borsası PrimeXBT, 1 Şubat’ta yaptığı açıklamayla Ripple’ın XRP’sini delist edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya nazaran PrimeXBT 15 Şubat’ta XRP/USD ve XRP/BTC süreç çiftlerinin platformundan kaldıracak.

5 Şubat itibariyle PrimeXBT kullanıcıları bu paritelerde yeni süreçler açamayacak, 10 Şubat’a kadar ise mevcut XRP süreçlerini kapatabilecek.

Coingecko bilgilerine nazaran Seyşeller merkezli PrimeXBT, 1.12 milyar dolarlık süreç hacmiyle dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto para borsaları ortasında yer alıyor. PrimeXBT’nin delist ettiği XRP paritelerinin günlük süreç hacmi ise 59 milyon dolar düzeyinde.

SEC’in davasının akabinde XRP’yi delist eden tek platform PrimeXBT değil. Geride bıraktığımız günlerde Coinbase, Bitstamp ve Binance US üzere birçok önde gelen platform da XRP’yi delist etme kararı almıştı.

Başa dön tuşu