Ripple (XRP) Kıymetli Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Ripple, Japonya’nın SBI yan kuruluşu MoneyTap’in hissedarı oldu. San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Japon finans devi SBI Holdings’in bir yan kuruluşu olan MoneyTap’e yatırımını tamamladı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, uygulamanın yeni özelliklerinin ve hizmetlerinin geliştirilmesini hızlandırmak için hareket birinci olarak Ekim ayında duyurulmuştu. Yeni sermayenin eklenmesinin akabinde, iki Ripple yöneticisi (Eric van Miltenburg ve Emi Yoshikawa) MoneyTap’e katılacak. Ripple dışında, yan kuruluşun 38 öteki hissedarı var.

2021 Sonu İtibariyle 20 Banka

RippleNet ağı tarafından desteklenen MoneyTap uygulamasının 2021’in sonuna kadar 20 bankacılık kurumuna bağlanması bekleniyor. Şubat ayının sonuna kadar üç bankanın daha devreye girmesi bekleniyor.

İlkbaharda, uygulama ayrıyeten biyo-tanıma tabanlı dijital kimlikle daha sıkı Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürlerini tanıtacak. MoneyTap, Ripple ve SBI Holdings’in ortak teşebbüsü olan SBI Ripple Asia tarafından 2016 yılında piyasaya sürüldü. Nihayetinde MoneyTap’in Japan Bank Consortium’un tüm üyelerini kaydetmesi bekleniyor.

Japonya, Ripple için en büyük pazarlardan biri ve bu da şirketin genel merkezini buraya taşımayı düşünmesine neden oldu. Japonya’nın XRP topluluğu tarafından bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de düzenleyici açıklıktır. Ocak ayında Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) token’ın bir menkul değer olmadığını doğruladı.

Başa dön tuşu