Ripple (XRP), Hakkındaki İddialara Cevap Verirken Farklı Bir Konuda Daha Suçlandı

Ripple, Tetragon’un suçlamalarını reddetmeye çalışırken mahkemede “Kelime Oyunları” yapması teziyle suçlanıyor.

Ripple Labs, fintech devi Tetragon Financial Group’un savlarını reddetmeye çalışırken mahkemede “kelime oyunları” yapmakla suçlanıyor. Law360’ın haberine nazaran, büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon Financial Group, Ripple Labs’ı “kelime oyunları” kullanarak şirketin blockchain devine karşı açtığı davada suçlamaları reddetmeye çalışmakla suçluyor.

Tetragon, Ripple’ı hissedarların mutabakatını yanlış yorumlamakla suçluyor. Tetragon’un avukatı Holwell Shuster & Goldberg LLP’den Michael S. Shuster, Delaware Şansölye Mahkemesinden Başbakan Yardımcısı Morgan T. Zurn’e Ripple Labs temsilcilerinin mahkemede “kelime oyunları” oynadığını ve hissedarların mutabakatının tabirini uygunsuz bir halde kıvırdığını söyledi. Tetragon, 2019’un sonunda 180 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığında bu muahedeyi imzalamıştı. Savlara nazaran mutabakatta SEC’in XRP‘yi menkul değer olarak kabul etmesiyle bir arada yürürlüğe girmesi gereken bir unsur var.

Buna nazaran Tetragon da SEC’in Ripple’a suçlamalarının akabinde dava açtı ve bu maddeyi öne sürdü. Ripple ise şimdi ortada resmi bir şey olmadığını sav ederek, suçlamaları reddetti.

Tetragon’un avukatı, Ripple‘ın avukatlarının İngiltere merkezli yatırım devine devasa bir  geri ödemeden kaçınmak için mutabakatın lisanını yanlış yorumlamaya çalıştığını tez ediyor.

Başa dön tuşu