Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı?

Ripple, ABD SEC’e karşı kazandığı kısmi zaferin ardından İngiltere’de kritik bir hamle yaptı. Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) bir kripto varlık firması olarak kayıt başvurusunda bulundu.

Ripple kritik hamleyi yaptı

Firmanın sözcüsü yaptığı açıklamada, ödeme protokolü Ripple’ın kısa süre önce yaptığı hamleye yer verdi. Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’ne (FCA) bir kripto varlık firması olarak kayıt başvurusunda bulunduğunu söyledi. Şirket ayrıca bölgedeki büyük yatırımının bir parçası olarak İrlanda’da bir ödeme lisansı arıyor.

Kayıt, Ripple’ın XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması konusunda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı kazandığı kısmi zaferin ardından sunuldu. Ripple ve daha geniş kripto topluluğu tarafından bir kazanımdı çıkan karar. Buna göre XRP tokeninin kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul kıymet olduğunu belirtiyor. Ancak bireysel yatırımcılara satıldığında menkul kıymet olmadığını ifade ediyor. Dava hala SEC tarafından temyize açık.

İngiltere’yi odak noktası yapmak

Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC tarafından yürütülen yaptırım dalgası var. Daha fazla kripto firması düzenleyici netlik ve destekleyici bir iş ortamı için Birleşik Krallık’a bakıyor. Kısa bir süre önce, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (A16z), politika yapıcılar ve FCA ile “aylar süren yapıcı görüşmelerin” ardından ABD dışındaki ilk yeni ofisini Londra’da açtığını duyurdu. Ayrıca denizaşırı genişlemenin temel nedeni olarak “öngörülebilir bir iş ortamını” gösterdi.

Haziran ayında, kripto para birimlerini geleneksel varlıklara uygulanan aynı kurallar altına alan bir yasa tasarısı Kral Charles’ın kraliyet onayını aldıktan sonra yasalaştı. Yeni yasa Hazine, Finansal Davranış Otoritesi (FCA), İngiltere Merkez Bankası ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi’ne kripto işletmeleri için düzenlemeler getirme ve uygulama yetkisi veriyor.

Yakın tarihli bir başka gelişmede de farklı bir durum ortaya çıktı. Üst meclisteki milletvekilleri, yetkililerin yasadışı amaçlarla kullanılan kripto para birimlerini hedef alma kabiliyetini genişletmeyi amaçlayan bir mevzuatın taslaklarını tartıştı. Tasarı, yetkililerin kripto varlıklarına el koyma ve geri alma konusunda daha fazla esnekliğe sahip olmalarını sağlayacak hükümler içeriyor.

XRP fiyatı

Altcoinhaberi.com olarak bu gelişme sonrasında hemen XRP fiyatına baktık. XRP fiyatına baktığımızda bugün %5’lik bir gerilemenin olduğunu görüyoruz. Buna göre yukarıdaki gelişme XRP fiyatına olumlu yansımadı.

XRP fiyatına asıl etki eden unsurun mahkeme kararı olduğunu geçen hafta görmüştük. Buna göre XRP fiyatı yaklaşık olarak 0.95 dolara kadar gelmişti. Ancak bugün XRP 0,74 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu