Ripple Fiyatı, Bu Borsada Sıfıra Düştü! Açıklama Geldi!

Bugün kripto para borsası Bitrue’da Ripple fiyatı ani ve sert bir düşüşe tanık oldu. Bu durum, varlıktaki çoğu long pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı.

Ripple fiyatı Bitrue’da 0,0001 dolara düştü, long pozisyonlar tasfiye oldu

XRP’nin fiyatı, Singapur merkezli önde gelen bir borsa olan Bitrue’nin vadeli işlemler sürekli piyasasında kısa bir süre için 0,0001 dolara kadar düştü. Düşüşten sonra hızlı bir toparlanma oldu. Buna rağmen, borsadaki kullanıcıların tuttuğu çoğu XRP long pozisyonu etkin bir şekilde tasfiye oldu. Düşüş bugün meydana geldi. Avustralya merkezli XRP yanlısı bir avukat ve kripto meraklısı olan Bill Morgan, bunu kamuoyunun dikkatine sundu. Morgan’ın açıklaması, etkilenen birkaç Bitrue müşterisinin Twitter’dan şikâyetlerini dile getirmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Morgan’ın tweet’i XRP’nin 0,001 dolara düştüğünü söylüyor. Ancak çok sayıda kullanıcı ekran görüntüsünden elde edilen veriler, varlık tekrar yükselmeden önce düşüşün bugün 0,0001 dolara kadar derinleştiğini ortaya koyuyor. Borsadaki müşterilere göre, 0,0001 dolarda hiçbir satın alma emri yerine getirilmedi. Bu nedenle aksaklık kullanıcıların çöküşten yararlanmasına izin vermedi.

Ripple fiyatı
Ripple fiyatı 0,0001 dolara düştü

Bazı müşteriler sorunu bir aksaklık olarak tanımladı. Öte yandan, çok sayıda müşteri de bunun kasıtlı olduğunu iddia ediyor. Bu spekülasyonlar, raporlama sırasında Bitrue’den resmi bir basın açıklamasının yokluğunda hüküm sürdü. Sorunun ortaya çıkmasından saatler sonra bile borsa konuyu kamuya açıklamadı.

Ancak bulgular, borsanın mağdur müşterilere e-postaları aracılığıyla bireysel olarak yanıt verdiğini gösteriyor.

Bitrue, XRPL ekosistemi ve Ripple ile olan dostane ilişkisi nedeniyle XRP yatırımcılarının en çok kullandığı borsalardan biri. Bitrue, XRP’yi 2020 yılına kadar merkezi ticaret varlığı olarak konumlandırdı. Ayrıca borsa, ana akım tokenlerin çoğunu XRP Ledger’da listeledi. Bu sorun, Bitrue’nin Shiba Inu, Ethereum ve Polygon da dahil olmak üzere çeşitli varlıklarda 22 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlanan büyük bir saldırıya uğramasından ancak iki hafta sonra ortaya çıktı. Bitrue müşterilerine tam tazminat güvencesi verdi. Ancak, borsanın son Ripple fiyatı konusundaki aksaklık için müşterileri tazmin edip etmeyeceği henüz belli değil.

Son dakika: Bitrue, açıklama yayınladı ve olayı doğruladı

Kripto borsası açıklamada şu ifadelere yer verdi: “26 Nisan 2023 tarihinde, 07:15 – 07:16 (UTC) saatleri arasında, sistemimizde XRP/USDT için belirli siparişlerin yanlış fiyat ve miktarlarla verilmesine yol açan teknik bir aksaklık yaşadık.”

Bitrue, konuyu düzeltmek için sıraladığı eylemleri gerçekleştireceğini söylüyor. İlk olarak, 07:15 ile 07:16 (UTC) arasında yapılan tüm pozisyonlar tersine çevrilecek . Ayrıca, marj tutarı kullanıcı hesaplarına iade edilecek.

İkinci olarak, tasfiye edilen kullanıcılar için tüm kayıplar geçersiz olacak. Ayrıca, teminat tutarları hesaplarına iade edilecek. Bunun için, XRP’nin uzlaşma fiyatının 0,4696’da, UTC saat 7: 15’te alınan fiyatı olarak işaretleneceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu