‘Çöküş Geliyor’ Diyen Finans Uzmanı: Bunlara Bakın!

Günümüzün önde gelen finans uzmanlarından Todd Horowitz’in ağzından ilgi çekici bir finansal tahmin ortaya çıkıyor. Piyasa uzmanı, küresel ekonominin geleceği üzerine uğursuz bir gölge düşürüyor. Horowitz, piyasalarda ciddi bir gerileme yaşanacağını öngörüyor. Ancak bunun bir de umut ışığı var.

Finans uzmanı uyarıyor, ancak fırsatlardan bahsediyor!

Önde gelen finans uzmanı Todd Horowitz’in öngörüsü herkes için bir kıyamet hikayesi değil. Piyasanın çoğunluğu fırtınalı bir düşüşe hazırlanıyor olsa da, Horowitz’in uzman analizi, yaklaşan fırtınada fırsatlar olduğunu gösteriyor. Bu saygın finans uzmanı, birçok yatırımı temelinden sarsabilecek bir ekonomik sarsıntı bekliyor.

Öngörülen ekonomik türbülansa rağmen Horowitz umutsuzluğa kapılmaktan uzak. Fırtınada potansiyel sığınaklar olarak belirli sektörlere işaret ediyor. Ustaca bir hassasiyetle, değerinde artış yaşanması muhtemel alanları belirliyor. Piyasanın geneli zarar görse de, bu vurgulanan varlıklar trendin tersine hareket edecek ve dirençli duracak.

Horowitz’e göre, önümüzdeki piyasa senaryosunda emtialar ön plana çıkacak. Metalleri, belirli enerji kaynaklarını ve bir dizi tarım ürününü ekonomik girdapta olası başarı öyküleri olarak öne çıkarıyor. İlginç bir şekilde Horowitz, tipik olarak güvenli liman olarak görülen bu varlıkların sadece fırtınayı atlatmakla kalmayıp göklere yükseleceğini ileri sürüyor.

Finans

Peki ya kripto dünyasından ne olacak?

Finans uzmanı Todd Horowitz’in ısrarla takip ettiği modern varlık sınıflarından biri de kripto para birimleri. Bitcoin için özellikle olumlu bir bakış açısına sahip ve onu ‘Dijital Altın’ olarak adlandırıyor. Merkezi olmayan yapısı ve kıtlığı nedeniyle genel piyasa düşüşünün ortasında yukarı yönlü yörüngesini koruyabileceğini düşünüyor.

Bu makalenin yazıldığı sırada, kripto piyasasında biraz kasvetli bir görünüm var. Önde gelen kripto para birimleri haftalık grafiklerinde kırmızı renkte. Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Solana geçtiğimiz hafta %3’ten fazla bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, günlük bazda hafif de olsa yeşil bölgeye geçmeyi başardılar. Bu arada, Ripple’ın SEC’e karşı zaferi XRP için bir dönüm noktası oldu. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu zafer piyasa için için de bir umut ışığı oldu. Bu bağlamda, XRP, piyasadan bariz ir şekilde ayrıştı. Mevcut durumda, haftalık bazda da %7’nin üzerinde artış kaydetti.

Todd Horowitz, yaklaşan ekonomik fırtınada yol almak için yatırım kararları verirken dikkatli olunmasını öneriyor. Onun sözleriyle ifade edecek olursak, “Her fırtınanın bir umut ışığı vardı.” Bütün mesele bunu tespit etmek ve ihtiyatlı davranmak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu