Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoin’e Dikkat Çekti!

Küresel haber ajansı Reuters, ABD’deki son gelişmelerin ardından artık Bitcoin’den daha etkili olan bir altcoin’i vurguladı.

Reuters, Bitcoin yerine bu coin’i beklenmedik bir kuvvet olarak öne çıkarıyor

Küresel haber ajansı, son ABD mahkeme kararının piyasa genelini nasıl etkilediğine odaklandı. Raporlarına göre, ABD mahkemesinin XRP’yi kısmen temize çıkarması, kripto paranın beklenmedik bir şekilde güçlendiği döneme denk geldi.

Kararın açıklandığı gün XRP, sadece birkaç saat içinde %87’nin üzerinde değer kazandı. Bu esnada 0,4 dolardan yaklaşık 1 dolara fırladı. Bu yasal zafer, tüm altcoin piyasasında dalga etkisi yaratarak hacimleri artırdı. Diğer altcoinler de %11 oranında büyüdü. Bir noktada BTC ve ETH fiyatlarının harekete geçmesini de yardımcı oldu.

Uzmanlar, mahkeme kararının altcoin sektörü için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtiyorlar. Ancak, Ripple ve SEC arasındaki sürtüşmeler henüz tam olarak sona ermedi. Ripple’ın SEC kararına itiraz etme potansiyeli geçerliliğini koruyor. Bu nedenle, XRP’nin statüsünü belirleme süreci hala belirsizliğini koruyor. Altcoinhaberi.com olarak avukat John Deaton’ın bu konuda neler düşündüğünü aktarmıştık.

Reuters’a göre XRP zaferi tüm piyasa için olumlu haber

Reuters ayrıca kararın sadece altcoin piyasasını etkilemediği belirtiliyor. Aynı zamanda Bitcoin gibi diğer büyük kripto paraları da etkilediğini söylüyor. Fineqia International analisti Matteo Greco, mahkeme kararının altcoin sektörü için önemli bir dönüm noktası olduğunu doğruladı. Greco’ya göre:

Altcoin sektörü için büyük bir kilometre taşı; XRP bir menkul kıymet değilse, başka herhangi bir kripto paranın bu şekilde kabul edilemeyeceğini varsaymak adil olur.

Piyasa Uzmanları Son Kripto Yasasını Yorumladı! Neler Değişti?

Ayrıca Reuters, coşkunun altcoin piyasasının ötesine geçtiğini, hatta geçen yıl en yüksek noktalarından birine ulaşan ve 30 bin dolarlık fiyat noktasının altına düşen Bitcoin’i (BTC) etkilediğini belirtti. Ajans, zafere rağmen Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) karara itiraz etme potansiyeli de dahil olmak üzere hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Özellikle, temyiz dışında, Ripple’ın karşılaştığı bir başka zorluk da, ABD mahkemesinin Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yaptığı XRP satışını menkul kıymet olarak sınıflandırmasıdır. Bu arada mahkeme, Ripple ve SEC’in bir anlaşmanın mümkün olup olmayacağını görmesini emretti.

Ripple CEO’su itiraz sürecinin yıllar alacağını söylüyor

Brad Garlinghouse ise XRP davasında temyiz başvurusu yapması durumunda sürecin biraz zaman alabileceğini belirtiyor. Ancak, böyle bir durumda bile sonucun yine de kripto lehine olacağına güvendiğini ifade ediyor. Garlinghouse’a göre SEC’in potansiyel bir temyiz başvurusu yıllar sürecek. CEO, bunun sonucunda XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair kararın daha da sağlamlaşacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu