ReddCoin (RDD) Nedir?

ReddCoin, sosyal medya platformlarında kullanılmak için tasarlanan en eski kripto para birimlerinden biridir.

ReddCoin (RDD) Nedir?

2014 yılında ortaya çıkan ReddCoin (RDD), en eski kripto paralardan biridir. YouTube, Facebook, Twitter vb. gibi sosyal medya platformlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Dijital çağ için sosyal para birimi olarak görülen ReddCoin, sosyal medya platformlarında paylaşım yapmaya, bahşiş vermeye ve bağış yapmaya olanak sağlamaktadır. ReddCoin (RDD), ReddNetwork adında eski ve merkeziyetsiz bir blokzincir üzerinde çalışmaktadır.

Ölçeklenebilirlik sorunu, tüm yeni tasarımlara rağmen hala gündemindedir. Bunun yanı sıra yeni gelişmeleri ile ReddCoin’i hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır. ReddCoin’in amacı, sosyal medya beğenilerini bir kazanca dönüştürmektedir. İçerik oluşturucularının ve tasarımcıların merkeziyetsiz bir ortamda katılımlarından para kazanmalarını sağlamaktadır. Böylece, merkeziyetsiz Web 3.0 içerik ekosistemini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin amacı, insanların daha hızlı para alıp göndermelerini sağlayacak bir kripto para geliştirmektir. ReddCoin’in oluşturma amaçlarından biri de bu olmuştur. RDD, kişilerin sosyal medya aracılığıyla etkileşim kurduğunda belirli ihtiyaçları karşılamak için geliştirilmiş ana dijital sosyal para birimlerinden biridir. ReddCoin projesi aynı zamanda, ReddShare isimli bir araç da geliştirilmiştir. ReddShare, içerik oluşturucular için parasal ödüller aracılığıyla paylaşımı teşvik etmelerini sağlamaktadır.

ReddCoin (RDD) Ne İçin Kullanılır?

ReddCoin, ReddNetwork’ün yerel kripto para birimidir. Kullanım durumları da birkaç çeşitten oluşmaktadır. Kullanım durumlarından ilki, merkeziyetsizliği sağlamaktır. ReddCoin (RDD), sahiplerine platform yönetimine katılma ve oy hakkı sağlamaktadır.

Diğer bir kullanım durumu, ödeme olarak kullanılmasıdır. Bir sanatçıya ya da içerik oluşturucuya bahşiş verildiğinde bu ReddCoin olarak yapılmaktadır. İçerik oluşturucular ya da sanatçılar, ReddNetwork üzerinden elde edilen gelirleri ReddCoin ile almaktadır.

Son kullanım durumu da, stake’dir. ReddCoin, stake edilebilen bir altcoin olarak işlem görmektedir. Ağın güvenliği, PoS mekanizması ile sağlanmaktadır. Bu sebeple, ReddCoin sahibi kullanıcılar, varlıklarını belirli bir vade ile kilitleyebilmektedir. Vade sonunda ek RDD ödülleri de kazanmaktadır.

ReddCoin (RDD) Nasıl Ve Nereden Alınır?

ReddCoin’i geliştiren ekip bilinmemekle birlikte, daha fazla sosyal medya platfromunun etkinleştirilmesi için çalışmayı amaçlamıştır. Reddcoin,aslında Facebook, Twitter, Youtube ve Twitch gibi sosyal medya platformlarında kullanılmak için kurulan ve merkezi sistemi bulunmayan bir kripto para birimidir. Amacı sosyal ağlarda para alımının kabulünü kolaylaştırmak, hızlandırmak ve etkili hala getirmektir. Facebook’da bir paylaşımı çok beğenildiğinde (%0 işlem ücreti ile) paylaşımın sahibi olan şanslı kullanıcıya Reddcoin’le bahşiş verilebilmektedir. Bu durum, sosyal medya platformlarına iyi kalitede içerik yaratımı için insanları teşvik etmektedir.

RDD Coin, mevcutta büyük kripto para borsalarında işlem görmemektedir. Yalnızca YoBit, Bittrex, StakeCube gibi kripto para borsalarında listelenmektedir. ReddCoin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Üye olma işlemleri ve hesap oluşturma işlemlerinin ardından kimlik doğrulama gerçekleştirilmelidir. Doğrulama işlemleri eksiksiz gerçekleştirildikten sonra, alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda ReddCoin satın alınabilir. Alınan ReddCoin’ler, güvenli cüzdanlarda saklanılabilir ya da işlemlerde kullanılabilir.

Başa dön tuşu