Piyasa Düşüş Yaşarken, Bu Dikkat Çeken Altcoin Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Popüler altcoin Aave (AAVE), bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaşmayı başardı. Yatırımcılarını heyecanlandıran kripto para ünitesi, gün içinde 145.08 dolar düzeyine ulaştı. Kripto para ünitesi, yayın saati itibariyle ise 140 dolardan süreç görüyor.

CoinMarketCap bilgilerine nazaran AAVE, son 24 saatte %18, son 1 haftada ise %22 oranında bedel kazandı.

Cronje: AAVE Alın!

Kripto para topluluğunun dahi çocuğu olarak isimlendirilen Andre Cronje de bu gelişmelerin akabinde Aave hakkında bir açıklamada bulundu.

Cronje, Aave kurucusu Stani Kulechov’dan ve bugün onun doğum günü olduğundan bahsederek şu tabirleri kullandı:

“STANİ’NİN EN BÜYÜK MAKSADI VE İSTEĞİ, AAVE VE DEFİ’IN DAİMA OLARAK BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK. BU YÜZDEN BUGÜN NE ALACAĞINIZI BİLMİYORSANIZ, BİRAZ AAVE ALIN VE HTTP://AAVE.COM ADRESİNE YATIRIN VE ONA HEPİMİZİN HAYALLERİNİN GERÇEKLEŞMESİNİ İSTEDİĞİMİZİ BİLDİRİN!”

Aave’nin ATH’sinin kurucusunun doğum gününe denk gelmesi de hoş bir gelişme olarak yorumlandı.

Aave (AAVE) Nedir?

Ortaya çıkan bir dizi DeFi kripto para ünitelerinden biri olan Aave, kullanıcıların aracı olmadan kripto paralarını ödünç vermesine, ödünç almasına ve faiz kazanmasına imkan tanıyan merkeziyetsiz bir borç verme sistemidir.

Ethereum blokzincirinde çalışan Aave, bunun yerine, bu varlıkların, yazılımını çalıştıran dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından yönetilmesini sağlayan bir akıllı mukaveleler sistemidir. Bu, Aave kullanıcılarının fonlarını yönetmek için makul bir kuruma yahut şahsa güvenmelerine gerek olmadığı manasına gelir. Sadece kodların yazıldığı üzere çalışacağına güvenmeleri gerekir.

Aave yazılımı, özünde, kullanıcıların ETH, BAT ve MANA dahil 17 farklı kripto para ünitesini ödünç vermesini yahut ödünç almasını sağlayan borç verme havuzlarının oluşturulmasını sağlar. Ethereum’daki öbür merkeziyetsiz borç verme sistemleri üzere, Aave borçlularının borçlanmadan evvel teminat vermesi gerekir. Ayrıyeten, sırf koydukları teminatın pahası kadar borç alabilirler.

Borçlular, öteki bir varlığın pahasına sabitlenmiş, aToken olarak bilinen özel bir token biçiminde fon alırlar. Bu token daha sonra kodlanır, böylelikle borç verenler mevduatın faizini alır. Aave, en uygun biçimde kredi havuzları sistemi olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, ödünç vermek istedikleri fonları bir havuzda toplarlar. Borçlular daha sonra kredi aldıklarında bu havuzlardan para çekebilirler. Bu token’lar, borç verenin istediği üzere takas edilebilir yahut aktarılabilir.

Bu aktiviteyi kolaylaştırmak için Aave, iki çeşit token çıkarır: kredi verenlere, depozitolardan faiz toplayabilmeleri için verilen aTokens ve Aave’nin lokal token’ı olan AAVE token’ları.

Başa dön tuşu