PEPE Değil! Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Boğa Vurgusu

Altcoin Optimism [OP] 4 saatlik piyasa yapısında önemli bir artış yaşadı. Fiyat 1,2 dolar aştı. Yoğun alım baskısına tanık oldu. Ancak, satıcılar potansiyel olarak 1,2 dolara doğru bir geri çekilmeyi tetikleyecek gibi duruyor. Bitcoin [BTC] için yükseliş görünümüyle birlikte, Optimism de dahil olmak üzere altcoin piyasaları olumlu etkilenebilir. Son piyasa gelişmelerini ve Optimism’in fiyatında daha derin bir geri çekilme potansiyeline bakalım..

Etkileyici kazançlar ve boğa vurgusu

19 Haziran Pazartesi gününden itibaren 48 saat içinde altcoin Optimism [OP], hevesli alıcıların etkisiyle yaklaşık %40 oranında artış kaydetti. OP’ye yönelik talebin güçlü seyretmesi, yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Altcoin Optimism için H4 piyasa yapısı görüntüsü bize ne söylüyor? 20 Haziran’da 1,2 dolar seviyesinin aşılmasıyla kanıtlandığı üzere kesinlikle boğa görünümünde. Bu atılım, boğaların niyetini işaret etti. Ayrıca kısa vadeli bir yükseliş trendine yol açtı. OBV (On-Balance Volume) ve işlem hacmi de artarak yoğun talebi teyit etti.

Temel direnç seviyeleri ve satış baskısı

Altcoin Optimism için izlenmesi gereken önemli direnç seviyeleri 1,48 dolar, 1,55 dolar ve 1,67 dolar. 1,48 dolar seviyesi fiyatı bir kez reddetti. Ardından 1,45 dolarda başarısız bir girişim oldu. Sonuç olarak, fiyatlar yazım sırasında 1,34 dolar destek seviyesine geri geldi.

RSI (Göreceli Güç Endeksi) nötr 50 seviyesine yaklaştı. Ancak Altcoin Optimism için OBV önemli bir düşüş göstermedi. Buna göre bu durum satış baskısının henüz piyasaya hakim olmadığını gösteriyor. H4 grafiği yükseliş eğilimini sürdürürken, 1 saatlik grafikteki son fiyat hareketi, azalan Açık Faiz ve spot CVD (Kümülatif Hacim Deltası) tarafından vurgulanan satış baskısı eşliğinde kademeli bir düşüş sergiledi.

Altcoin için destekte alım fırsatı

Aşağı yönlü bir hareketin devam etmesi durumunda, 1,2 dolarlık destek bölgesinin yeniden test edilmesi Altcoin Optimism için uygun bir alım fırsatı sunabilir. Daha derin bir geri çekilme göz ardı edilmiyor. Ancak, mevcut piyasa koşulları satış baskısı yoğunlaşmadıkça bir düşüş trendinin gerçekleşmeyebileceğini gösteriyor.

Tarihler Açıklandı: Bu 18 Altcoin İçin Büyük Unlock Alarmı!

Altcoin Optimism hevesli alıcılar tarafından yönlendirilen 1,2 doların üzerinde önemli kazançlarla güçlü bir yükseliş rallisine tanık oldu. Ancak, kriptokoin.com olarak baktığımızda 1,48 dolardaki son ret, potansiyel bir geri çekilmeye ilişkin endişeleri artırıyor. Yatırımcılar, bilinçli yatırım kararları verebilmek için destek ve direnç seviyelerinin yanı sıra satış baskısının varlığını da yakından takip etmeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu