Patlayan Altcoin Projesinde Balina Satışa Geçti! Fiyat Düşüyor

Likit stake türevleri, Ethereum için Shapella yükseltmesinin arka planında 2023’ün en büyük anlatılarından biri oldu. Bu türden bir altcoin projesi olan Lybra Finance de bu anlatıdan faydalandı. Altcoin son günlerde dikkat çekici bir artış kaydetti. Bununla birlikte, bugün bir balina, zarar durumunda olmasına rağmen satışa geçti. Bunun ardından LBR fiyatı sert düşüş gördü.

Altcoin toplayan balina, zararına satışa geçti! Fiyat düşüyor

Lybra Protocol (LBR), kripto para biriminin değişken dünyasına istikrar getirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir protokol. Geliştiriciler projeyi, LSD (Liquid Staking Derivatives) üzerine inşa etti. Protokolün birincil amacı, kripto para sektörüne, token sahiplerine istikrarlı faiz sunan daha güvenli, daha merkezi olmayan bir stablecoin olan eUSD sağlamak. Bir DeFi protokolü olarak Lybra, kullanıcıların yatırdıkları ETH ve stETH karşılığında borç almalarına olanak tanıyarak eUSD basımını kolaylaştırıyor.

LBR fiyatı, bir hafta önce 2,5 dolardan 4,5 dolara doğru bir yolculuğa başladı. Bununla birlikte altcoin, geçtiğimiz ayın son günlerinde düşüş bölgesine girdi. Bugün ise bu düşüş daha da derinleşti. Bunda zararına satış yapan bir balinanın da etkisi oldu. Söz konusu kripto para balinası, 130.000 LBR)’yi bugün yaklaşık 85.635 dolar (45 ETH) zararla elden çıkardı. Balinanın on-chain hareketlerine baktığımızda, 20 Mayıs’ta 68.259 LBR için 50 ETH ödediğini görüyoruz. Ayrıca, 5 gün önce 50.944 LBR için 100 ETH daha ödeme yaptı. Son olarak, 4 gün 11.467 LBR için 25 ETH daha ödedi. Bu alımı yaptığı zaman altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bahsettiğimiz balina, token fiyatı 2,2 dolarda iken satışa geçti. Bütün bu alım işlemleri için toplamda 175 ETH ödeyen balina, bütün varlıklarını 130 ETH’ye elden çıkardı. Böylece, bu trade işleminden 45 ETH zarar etmiş oldu.

Altcoin basın zamanında günlük bazda yaklaşık %32 düşüşle 1,34 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında LBR, haftalık bazda da %52’lik bir kayıp gördü. Öte yandan, yatırımcılarına aylık bazda hala daha %300’ün üzerinde kazandırıyor.

Altcoin
LBR 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Lybra Finance, piyasaya fırtına gibi girdi!

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere, Lybra Finance’in kilitli toplam değeri (TVL) son iki hafta içinde yaklaşık %800 artarak 6 gün önce 140,243 milyon dolara ulaştı.

Altcoin
Kaynak: DefiLlama

Bir ay önce başlatılan Lybra’nın TVL’deki artışı, Lido’nun 15 Mayıs’ta v2’ye yükseltilmesiyle aynı zamana denk geldi. Proje, Lido kullanıcılarının stETH’lerini çözmelerine ve ETH’lerini geri almalarına olanak tanıdı. Lybra projesinden alınan bilgiye göre, protokol “ETH ve stETH’i ana bileşenleri olarak kullanıyor. Ayrıca, gelecekte diğer LSD varlıklarını da desteklemeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu