Gram altın 256,8 lira seviyelerinde

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının akabinde 256,8 lira düzeyinde dengelendi. 

Dün altının ons fiyatında yaşanan hudutlu geri çekilmeye karşın dolar kurundaki yükselişe paralel, yüzde 1,7 paha kazanan gram altın, günü 257,4 liradan tamamladı. 

Gram altın, bugüne düşüşle başlamasının akabinde saat 10.20 prestijiyle evvelki kapanışın hafif altında 256,8 lira düzeyinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 422 lira, Cumhuriyet altını 1.722 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında satıcılı bir seyir izleyen ons altın, şu dakikalarda bir evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,1 düşüşle 1.393,7 dolardan süreç görüyor. 

Analistler, Memleketler arası Atom Gücü Ajansı’nın (UAEA), İran’ın nükleer muahedede belirlenen uranyum zenginleştirme oranını aştığını duyurmasının jeopolitik riskleri artırdığını ve bu hususla ilgili gelişmelerin takip edileceğini belirterek, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell’ın Kongre’de yapacağı sunumun yatırımcılar tarafından dikkatle izleneceğini kaydetti. 

Bugün yurt içinde ve dışında sakin bir data takvimi bulunduğunu söz eden analistler, teknik açıdan ons altında 1.387’nin kıymetli takviye, 1.400 doların ise direnç pozisyonunda olduğunu söyledi. 

Başa dön tuşu