O memecoin yüzde 250 arttı!

Kamala Harris temalı bir memecoin, ABD Başkanı Joe Biden’ın başkanlık yarışından çekilmesi yönündeki baskının artmasıyla Perşembe günü yaklaşık yüzde 250 değer kazandı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Donald Trump’ ile gerçekleştirdiği münazaranın ardından başkanlık tartışmasın yarışından çekilmesi yönündeki iddialar arttı.

Dex Screener’a göre, ABD başkan yardımcısının kötü çizilmiş bir karikatürüyle pazarlanan, kasıtlı olarak yanlış yazılmış bir Solana tabanlı memecoin‘i Kamala Horris’in (KAMA) piyasa değeri, 27 Haziran’daki tartışma sırasında 3,5 milyon dolardan yaklaşık 11,9 milyon dolara çıktı. Token, 3 Temmuz’da ulaştığı 22,2 milyon dolarlık piyasa değeri zirvesinden biraz düşüş yaşadı.

memecoin kripto

ABD başkanlık seçimleri memecoin piyasasına yön veriyor

Reuters’ın 3 Temmuz tarihli haberine göre, Biden’ın yeniden seçilme yarışından çekilmesi durumunda Harris’in yerine geçebilecek ilk tercih olarak duruyor. Biden kampanyasından, Beyaz Saray’dan ve güncel tartışmalara vakıf Demokrat Ulusal Komitesi’nden yedi üst düzey kaynağa dayandırıldı.

Bu arada, Jeo Boden (BODEN) CoinGecko’ya göre son 24 saatte yüzde 22’den fazla, son bir haftada ise yüzde 73,4 oranında düşüş yaşandı.

KAMA’nın yükselişi ve BODEN’in geri çekilmesi, 27 Haziran’daki Biden-Trump tartışmasının ardından geldi. Siyasi analistler,  Biden’ın boğuk ses tonu ve zaman zaman düşünce akışını kaybetmesi nedeniyle tartışmadaki kötü performansına dikkat çekti.

81 yaşındaki Biden, başkanlık için yarışan en yaşlı kişi oldu ve performansının, Atlanta’da düzenlenen tartışmanın öncesindeki hafta aynı zaman diliminde olmasına rağmen soğuk algınlığı, aşırı hazırlık ve jet lag’e bağlı olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu