Milyonlarcası Borsaya Taşınan Altcoin İçin 1 Dolar Tahmini!

Ripple şu anda XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması konusunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yüksek profilli bir davada yasal savaş veriyor. Bununla birlikte, balinalar XRP ile oynarken, altcoin için umutlu olanlar da var!

Milyonlarca XRP Bitstamp’a taşındı, satış yakın mı?

Kripto veri izleyicisi WhaleAlert, son 24 saat içinde büyük bir XRP hareketi tespit etti. WhaleAlert, 11.202.095 dolar değerinde 21.500.000 XRP’nin anonim bir cüzdandan Bitstamp kripto borsasına aktarıldığını bildirdi.

Bu balina hareketinin ortasında analist Tomiwabold Olajide, XRP’nin tekniklerine bakıyor. XRP, grafiğindeki yükseliş flamasını çözdükten sonra 25 Mayıs’tan başlayarak altı gün üst üste yeşil renkte işlem gördü. Altcoin fiyatı, hafif bir kâr alımından önce 30 Mayıs’ta 0,529 dolara kadar yükseldi. Daha geniş bir ölçekte, XRP’nin 8 Mayıs’taki 0,41 dolarlık en düşük seviyeye yakın kısa bir konsolidasyonun ardından yükselemeye başladı. Mayıs 20’ye kadar altı gün üst üste pozitif hareket gördü. Bu yükseliş, boğalar bir kez daha harekete geçmeden önce kısa bir konsolidasyonla noktalandı.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) de işaret ediyor. Bu da XRP’nin günlük zaman diliminde aşırı ısınmak üzere olduğunu gösteriyor. Aşırı alım veya aşırı satım koşulları genellikle 70’in üzerindeki ve 30’un altındaki okumalarla gösterilir. XRP söz konusu olduğunda, günlük RSI 73’lük aşırı alım seviyelerinden şu anda bulunduğu yaklaşık 67’ye geriledi. Boğalar kâr alırken bir mola verip, nefes alıyor. Muhtemelen ayıların geri çekilme için bir nedeni var. İyi haber, XRP’nin günlük RSI’sı pozitif bölgede kalıyor. Bu da alıcılar için bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, boğaların kısa bir duraklamanın ardından fiyatları yükseltmeye hazır olduğu anlamına geliyor.

Altcoin

Altcoin 1 dolara mı gidiyor?

DonAlt takma adlı kripto analistine göre XRP, muhtemelen Kasım 2021’den bu yana görmediği bir seviye olan 1 dolara doğru ilerliyor. Analist bugün erken saatlerde “XRP nihayet 1 dolara mı gidiyor?” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu da takipçileri arasında spekülasyona yol açtı. XRP, büyük spot borsalarda 0,51 dolardan işlem görüyor. Altcoin’in 1 dolara ulaşmak için değerini neredeyse iki katına çıkarması gerekiyor.

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, geçtiğimiz hafta %13,4 değer kazandı. Böylece, daha geniş kripto para piyasasından daha iyi bir performans sergiledi. Ayrıca, XRP iki gün üst üste adres aktivitesindeki rekor artışlarla umut verici işaretler gösteriyor. Bu da, altcoin piyasasının geri kalanından hafifçe ayrışırken, XRP için potansiyel olarak yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Ripple şu anda SEC yasala bir savaş yürütüyor. Bu durum XRP’nin geleceğine belirsizlik katıyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce önümüzdeki haftalarda olası bir çözümün ipuçlarını verdi. Bu gelişmenin potansiyel olarak düzenleyici belirsizlikleri ortadan kaldırması mümkün. Bunun da XRP’nin daha fazla benimsenmesine yol açması muhtemel. SEC davasındaki potansiyel olumlu sonuç, XRP dostu avukat John Deaton’a göre XRP fiyatını önemli ölçüde artırabilir. Deaton kısa süre önce “FOMO “nun 2 dolara kadar devreye girmeyeceğini ileri sürdü. Bu tahminlerin gerçekleşmesi halinde, önümüzdeki günlerde XRP’ye yönelik yeni bir ilgi dalgası görmemiz mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu