Microsoft, Bu Web3 Coin ile Ortaklık Kurdu: Coin Uçuyor! – Altcoinhaberi.com

Yakın zamanda yapay zeka geliştiricisi OpenAI 10 milyar dolarlık yatırım yapan Microsoft, piyasanın en büyük Web3 coin ile yeni ortaklığını duyurdu. Haber, fiyat üzerinde beklenen etkiyi yarattı.

Microsoft ortaklığı bu Web3 coin de ralliye yol açtı

Teknoloji şirketinden güncel bir yatırım haberinde, kurumsal node hizmetleri sunmak üzere Ankr (ANKR) ile ortaklık kuruldu. Ortaklık, Web3 projeleri için düşük gecikmeli Blockchain bağlantıları sunacak ve geliştiricilerin uygulamalarını ölçeklendirmeye zaman ayırmalarını sağlayacak.

Ankr (ANKR) fiyatı Microsoft haberi ardından %60 yükseldi

Piyasa değerine göre 85.sırada yer alan ANKR, yaklaşık bir saat önce duyurulan Microsoft ortaklığı ardından %60 değer kazandı. Satın alımlar devam ediyor ve ANKR fiyatı %60’lık kazancını koruyor. Haber eşliğinde fiyatı gün içinde en düşük seviyesi 0.03298 dolardan 0.05474 dolara pik yaptı.

Ortaklık Web3 coin projesine neler sağlıyor?

Microsoft, Microsoft Azure Marketplace’te yeni bir node barındırma hizmeti sağlamak için merkezi olmayan Blockchain altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurdu. Buna ek olarak, ortaklık, Ankr’ın Blockchain altyapısını Microsoft’un cloud çözümleriyle eşleştirerek her iki şirketin teknolojisinin entegrasyonunu görecek.

Ankr’a göre, kurumsal node dağıtım hizmetinin Web3 projeleri için sunduğu düşük gecikmeli Blockchain bağlantıları, geliştiricilere uygulamalarını ölçeklendirmek için zaman tasarrufu sağlayacak. Hizmet, işlemleri aktarır, akıllı sözleşmeler uygular ve Blockchain verilerini okuyabilir veya yazabilir.

Ankr, kurumsal node hizmetlerinde baş rol oynuyor

Ankr, yük dengeleyicisini Azure tabanlı yönlendirme çözümlerini kullanacak şekilde yükselterek, firmanın Uzaktan Yordam Çağrısı (Remote Procedure Call) isteklerini en uygun node operatörlerine verimli bir şekilde yönlendirerek işlem süreçlerini daha da ölçeklendirebileceğini söyledi. Teknolojik entegrasyon ile müşteriler, Blockchain node operatörleri için bellek, bant genişliği ve küresel konum için özel özellikler seçimi ile node barındırma çözümlerini yönetebilecekler. Ankr’ın kurucu ortağı ve CEO’su Chandler Song, gelişme hakkında şu yorumu yaptı:

Ortaklık, Ankr için inanılmaz bir kilometre taşı olmakla birlikte, merkezi olmayan ağın, web sistemlerinin her katmanındaki önemli oyuncularla entegre olma konusunda ne kadar ilerlediğinin de önemli bir göstergesi. Nihai sonuç, yeni Web3 projelerinden Blockchain tabanlı uygulamalar ve alana giren büyük işletmeler için son derece üretken bir yapı çağı olacak.

Microsoft’un yapay zeka ve gelişmekte olan teknolojiler genel müdürü Rashmi Misra, “Birçok geliştirici ve kuruluş, Web3’ün gerçek dünyadaki iş zorluklarını çözmeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor ve Ankr ile ortaklığımız, Blockchain verilerine güvenilir, ölçeklenebilir bir şekilde erişmelerini sağlayacak” dedi. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Microsoft, Ocak ayında OpenAI’ye yatırım yapmayı planladığını açıklamasından sonra AI coin piyasasında hala devam eden ralliyi tetikledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu