Kripto analisti, SOL’un yeniden yükselişe geçebileceğini söyledi

Kripto para analisti Bluntz, Ethereum rakibi Solana’nın token’ı SOL’un yılbaşından bu yana üç haneli kazançlar elde etmesine karşın hala daha fazla yükselebileceğini iddia ediyor.

Bluntz, X üzerinden yaptığı açıklamada SOL’un önümüzdeki günlerde çift haneli kazançlar elde edebileceğine dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teknik analizinde Elliot Wave teorisini esas alan analist, SOL/BTC çiftinin beş alt dalgadan oluşan düşüş eğilimini tamamladığını ve yüzde 41’lik bir yükselişle sonuçlanabilecek bir hareketin eşiğinde olduğunu kaydetti. Bu teoriye göre, alt dalgalar piyasadaki potansiyel dönüm noktasını belirlemek için kullanılabilir. Üç dalgalı bir model A, B ve C olarak etiketlenirken beş dalgalı bir model ise 1,2,3,4,5 şeklinde ifade edilir.

sol

SOL, Ocak 2023’te 9,99 dolardan işlem görürken o günden beri yüzde 536’lık bir artış yaşayarak 63,59 dolara kadar yükseldi.

Bluntz, benzer şekilde Bitcoin’in de beş dalgalı bir modeli tamamlamasının ardından 90.000 dolara ulaşabileceğini ifade etti.

“Bitcoin şu anda gayet iyi bir durumda ve gerçekten parabolik bir seyirde yer alıyor. Devam eden bir üçüncü dalganın tüm özelliklerine sahip.”

Başa dön tuşu