İşte FED’in Şahin Duruşuna Meydan Okuyan 3 Altcoin!

Altcoin piyasası, Fed’in sabit faiz oranı kararına tepki olarak keskin bir şekilde düşüyor. Fakat, bazı altcoin’ler piyasayı saran satışları pek fazla umursamıyor…

Bu 3 altcoin, Fed’in şahin duruşuna meydan okuyor

Jerome Powell başkanlığındaki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), dün agresif faiz artırım döngüsünü durdurma kararı aldı. Powell, açıklamalarında 2023’ün sonundan önce iki ek faiz artırımının yolda olabileceğinin sinyalini verdi. Bu olasılık, kripto oyuncuları arasında olumsuz duygu dalgasını tetikledi. Sonuç olarak, Bitcoin ve Ethereum’da dahil tüm altcoin piyasası kırmızıda işlem görüyor. Günün en çok değer kaybeden kripto para birimleri:

Bununla birlikte, Uniswap (UNI), Algorand (ALGO) ve Terra LUNA Classic’teki (LUNC) güncelleme ve ortaklık haberleri, düşüşün aksine ralliyi ateşledi. SEC davaları dışında piyasayı ele geçiren başlıca gelişme, dün FOMC toplantısından çıkan açıklamalardı…

Fed şahin bir ara verdi

ABD Merkez Bankası Perşembe günü iki günlük toplantısını “şahin bir duraksama” ile tamamladı. FOMC üyeleri, faiz oranlarına ilişkin beklentilerini “nokta grafiği” aracılığıyla daha da detaylandılar. Noktalar yukarı doğru hareket etti, yani faiz oranlarına ilişkin medyan beklenti yıl sonunda %5,6’ya çıkarak önceki %5,1’lik tahminin üzerine çıktı.

FOMC Nokta Grafiği, komite üyelerinin bireysel olarak Federal Fonlar oranının gelecekte olması gerektiğine inandıklarını belirttikleri 19’a kadar noktadan oluşur. Nokta grafiği, para politikasındaki potansiyel değişiklikleri ölçmek için yatırımcılar ve ekonomistler tarafından yaygın olarak izlenir.

Öngörülen terminal oranı, Haziran 2023 itibarıyla %5,6. Bu oran, yıl sonuna kadar iki faiz artırımı daha anlamına geliyor. Faiz artışları, ABD Dolarını yatırımcılar için daha çekici hale getirerek, sermayeyi riskli piyasalardan uzaklaştırır. Yıl sonunda iki faiz artışı olasılığı, Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto paralarda sert düşüşleri tetikledi.

Kan banyosunun ortasında, sadece 3 altcoin’in yatırımcıları kazandı

UNI, ALGO ve LUNC fiyatları Çarşamba gününden bu yana sırasıyla %4,3, %1,6 ve %1,6 yükseldi.

Yükselişin arkasındaki katalizörler

Uniswap (UNI)

Uniswap, 13 Haziran’da sürüm 4 kodunu piyasaya süreceğini duyurdu. Burada geliştiricileri protokole çeken özellikler vurgulandı. Kaynak kodunun yayınlanması, Uniswap’in topluluk üyeleriyle etkileşim kurması görevi görür. Ayrıca, UNI’nin benimsenmesini sağlaması için ilk adım olacak. Tüm bu gelişmeler, UNI fiyatı için bir yükseliş katalizörüydü. DEX coin’i, Salı gününden bu yana Binance’te %11,37 değer kazandı.

Algorand (ALGO)

Algorand kısa bir süre önce, Web3 şirketleri için Blockchain’in benimsenmesini sağlamak için cloud şirketi Seracle ile ortaklığını duyurdu. Ortaklık, Web3 projeleri için Blockchain maliyetlerini %90’a kadar azaltıyor. Duyurunun arından ALGO fiyatı Çarşamba gününden bu yana yaklaşık %2 arttı.

Terra LUNA Classic (LUNC)

Terra LUNA Classic’in çekirdek geliştirici grubu, Çarşamba günü v2.1.1 eşlik yükseltmesini başarıyla tamamladı. Yükseltmeden bu yana, LUNC fiyatı %7,7 değer kazandı.

Altcoinhaberi.com olarak fiyat açısından önemli olabilecek günün diğer önemli gelişmelerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu