İSGOLD Altın Rafinerisi Vakıfbank ile anlaştı

İSGOLD Altın Rafinerisi’nden yapılan açıklamaya nazaran, İSGOLD, yastık altındaki altınların iktisada kazandırılması için ikinci kamu bankası ile de anlaştı.

Nisan ayında Ziraat Bankası ile iş birliğine giden İSGOLD, 26 Aralık 2022 prestijiyle Vakıfbank’ın 10 şubesinde, yılbaşından itibaren de 20 şubesinde vatandaşın yastık altındaki altınlarını iktisada kazandırmaya başladı.

Vatandaşlar, hala Türkiye genelinde 180 Ziraat Bankası şubesine fiziki olarak altınlarını teslim edebiliyor.

Borsa İstanbul’a üye 5 altın rafinerisinden biri olan İSGOLD, başka kamu bankası Halkbank’la da yastık altındaki altınların toplanması için yeni yılın birinci aylarında benzeri bir iş birliğine gitmeye hazırlanıyor.

“250 kuyumcu ile yastık altındaki altınları topluyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSGOLD İdare Heyeti Lideri Fazilet Aşık, yastık altındaki altınların iktisada kazandırılması sistemine tam takviye verdiklerini belirterek, “Şu ana kadar da 250 kuyumcu ile yastık altındaki altınları toplama sürecini sürdürüyoruz. Bizim için altınların inançlı bir biçimde sisteme kazandırılması öncelikli husus. Türkiye’nin iki büyük kamu bankası ile çalışıyor olmak bu inancın en büyük göstergelerinden biri. İş birliklerimizi başka kamu bankası ve özel dalımızın kıymetli bankaları ile sürdürmek istiyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. Yeni yılın birinci çeyreğinde 3 kamu bankası ve en az 2 özel banka ile iş birliklerimizi tamamlamak istiyoruz” sözlerini kullandı.

Yastık altındaki altınların inançlı olarak sisteme kazandırılmasının yanı sıra en fazla altının iktisada kazandırılması için de çalıştıklarını aktaran Aşık, “Yastık altında 5 bin ton altın olduğu iddia ediliyor. Biz her yıl en az 200 ton altını iktisada kazandırmak için çalışıyoruz. Böylelikle ülkemizin ithal ettiği yıllık 200 tonluk altın muhtaçlığı da karşılanabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Başa dön tuşu