Her Kripto Portföyünde ‘Bu 3 Hızlı At’ Olmalı!

Bitwise Investments’ın baş yatırım sorumlusu (CIO) Matt Hougan, yeni bir röportajda, 2023 için ilk üç kripto para seçimini paylaştı. Yatırım uzmanı, riskli bir portföy yerine köklü altcoin’leri tercih ediyor.

Matt Hougan’a göre ideal kripto portföyü

Stansberry Research ile yeni röportajda ​​Hougan, yatırımcıların kripto portföylerinde olması gereken “iki hızlı at” olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) listeledi. Yatırım uzmanı, tercihinin nedenlerini Bitcoin’in makro koşullardaki duruşuna dayandırıyor:

Bitcoin’in hala önemli bir kripto para olduğunu düşünüyorum, kurumların elinde tutması en rahat olan varlık. Bitcoin, yanlış para politikalarına karşı bir önlem ve bence bu hatalara ilişkin önemli riskler hâlâ var. Avrupa’da potansiyel olarak ABD’de işleri karmaşıklaştırabilecek ikinci bir enflasyon dalgası görüyoruz. Bu yüzden, bu bakış açısı için harika bir çit olduğunu düşünüyorum. Sanırım o alana sürekli akışlar göreceksiniz.

Hougan daha sonra, yatırım aracı olarak Bitcoin ve Ethereum’u karşılaşırdı. Teknolojik gelişmeler açısından Ethereum’un üstünlüğünü vurguladı:

Bugün bir kripto portföyünde sahip olunması gereken iki büyük at olan Bitcoin ve Ethereum’a sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum. Ethereum ekosisteminde çok fazla teknolojik ilerleme var. Geliştirici sayısı çok fazla, işlem başına maliyet çok hızlı düşüyor, bu da beni çok heyecanlandırıyor. Bu yüzden Ethereum’da olup bitenleri seviyorum.

Cosmos (ATOM), BTC ve ETH’den üçüncü seçimdi

Bitwise Investments CIO’suna göre, ölçeklenebilirlik ve cross-chain iletişim odaklı Cosmos (ATOM), yatırımcıların göz önünde bulundurması gereken önemli kripto paralardan biri. Hougan, Cosmos’un Ethereum’dan mimari özellikleriyle ayrıldığını söylüyor.

Kurumsal yatırımcılar lider altcoin projesini tercih ediyor

Hougan’un ideal kripto portföyü için seçimleri Bitcoin, Ethereum ve Cosmos olurken, özellikle Ethereum kurumsal fon akışı açısından üstünlüğünü sürdürüyor. CoinShares’in en son Dijital Varlık Üç Aylık Fon Yöneticisi Anketi’nin sonuçlarına göre, yönetilen toplam 390 milyar dolarlık varlığa sahip olan ve ankete katılan 43 fon yöneticisinin %60’ı, Ethereum’un 2023’te en umut verici büyüme beklentilerine sahip olduğuna inanıyor.

Anket ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’a yapılan yatırımın konsolide edildiğini ve kripto paraların %0,7’den %1,1’e çıkarak hedge fon portföylerine giderek daha fazla dahil edildiğini buldu. Kripto paraları yatırım portföylerine dahil etme eğilimi, müşteri talebi ve spekülasyon tarafından yönlendirildi. İlginç bir şekilde, bazı yatırımcılar son piyasa olaylarını fırsat olarak görüyor.

Kriptokoin.com olarak CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna bu yazıda yer verdik. Kasım ve Aralık aylarındaki kurumsal ilgisizlik, son haftalarda tekrar tersine dönmeye başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu