Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin! – Altcoinhaberi.com

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre Shiba Inu (SHIB), uzun vadeli bir direnç çizgisinden çıktı ve tamamlanmış bir düzeltmenin işaretlerini veriyor. Analist AAVE için birkaç on-chain ölçümün, uzun süreli bir fiyat düşüşüne işaret ettiğini söylüyor. Analist ayrıca AXS ve LTC’yi de değerlendiriyor ve yönlerini belirliyor.

Shiba Inu (SHIB) yeni zirvelere çıkmaya hazır mı?

SHIB fiyatı, Ocak ayının sonunda azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Daha sonra, düşmeden önce yılın en yüksek seviyesi olan 0,0000154 dolara ulaştı. Düşüş, hattın 7 Mayıs’ta destek olarak doğrulanmasına neden oldu (siyah simge). Fiyat o zamandan beri sıçramış olsa da, günlük RSI hala 50’nin altında. Bu nedenle, eğilimin yükselişe geçtiği açık değil.

Artış devam ederse, SHIB fiyatı 0,0000147 dolar direnç alanına ulaşabilir. Ancak, azalan direnç çizgisinin altına düşerse, trendin düşüş yönünde olduğunu teyit edecektir. Bu durumda aşağı yönlü hareket, bir sonraki en yakın destek olan 0,00000850 dolara doğru hızlanabilir.

SHIB günlük grafik / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, SHIB fiyatının bir A-B-C düzeltmesini tamamlaması ve en az 0,0000160 dolara doğru artması mümkün. Ancak, alçalan direnç çizgisinden çıkamazsa, bunu 0.00000850 dolar destek alanına bir düşüş takip edebilir.

AAVE fiyatı iyileşip yeni zirvelere ulaşacak mı?

IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış verileri, potansiyel AAVE yükseliş fiyat performansı hakkında bir fikir veriyor. GIOM metriği, her bir adreste tutulan token hacmine göre token holder’larının fiyat dağılımını izler. AAVE holder’larının sadece %33’ü cari fiyatlar civarında “kazançlı” veya “karlı”. Yine de, AAVE şu anda yaklaşan satış baskısının sinyallerini veriyor.

Mevcut on-chain göstergelere göre, AAVE’nin 68 dolara düşmesi muhtemel. Burası, 3 milyon tokene sahip 16.000 adresin bir miktar destek sunabileceği yer. Bu destek tutulmazsa, AAVE muhtemelen 55 dolara düşecek. 2 milyon token ile 20.000 sahipten oluşan başka bir kümenin ortalama satın alma fiyatı.

SHIB
Kaynak: IntoTheBlock

Bununla birlikte, AAVE beklenmedik bir toparlanma yaparsa, başlangıçta 85 dolardan test edilebilir. 13.000 adresin maksimum fiyatı 6.4 milyon token satın aldı. 85 doların üzerine çıkarsa, AAVE 110 dolar civarındaki bir sonraki önemli direnç kümesine doğru yükselebilir. İşte burada 28.000 adres, 2,3 milyon AAVE varlıklarından bir miktar kar elde etmek istiyor olabilir.

AXS fiyat tahmini: Ayı dalgası ne zaman düşecek?

IntoTheBlock’un Borsa Piyasası Derinliği grafiği, önümüzdeki haftalarda potansiyel AXS fiyat hareketinin veriye dayalı bir tahminini sağlıyor. Piyasa Derinliği veya Alış-Satış farkı, AXS holder’ları tarafından en büyük borsalara verilen limit emirlerin bölümlenmiş bir toplamını ifade eder. Mevcut fiyatlara göre önemli destek ve direnç noktalarını gösterir.

Mevcut düşüş eğilimi, 500.000 siparişten oluşan ve toplam 137.000 AXS’lik bir satın alma duvarının güçlü destek sunacağı yerde muhtemelen 6.5 dolarda duracak. Bu tutmazsa, ufukta 5 dolara doğru bir düşüş olabilir.

SHIB
AXS Borsa Derinliği, Mart 2023 / Kaynak: IntoTheBlock

Buna karşılık, trend yükselişe dönerse, borsaların toplam emir defterleri şu anda yaklaşık 1,5 milyon AXS tokeninin 91.000 satış emrini gösterdiğinden, 9,72 dolar önemli bir direnç noktası. Ancak, AXS bu direnç noktasını ölçeklendirirse, 1,3 milyon AXS tokeninin 12 dolardan 113.000 satış emri yenilecek bir sonraki küme olacak.

Litecoin boğaları hala kontrolü almaya hazır değil

Litecoin (LTC) fiyatı, Mayıs 2021’de 413,49 dolara ulaştığı andan itibaren alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, Şubat ayında fiyatı (kırmızı simge) reddederek mevcut düşüş hareketini başlattı. Geçen hafta, LTC fiyatı 68 dolarlık destek alanında (yeşil simge) zıplayarak bunu doğruladı ve uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturdu. Bu, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilir. Ayrıca haftalık RSI, başka bir yükseliş işareti olan 50’de sıçradı.

Fiyat patlarsa, ana direnç alanı 105 dolar olacaktır. Bu, 270 dolardan önceki son direnç. Bu nedenle, LTC fiyatı bunun üzerine çıkarsa, artış oranını büyük ölçüde hızlandırabilir. Bununla birlikte, direnç çizgisi fiyatı reddederse, 68 dolarlık destek alanının başka bir testi olası.

SHIB
LTC haftalık grafiği / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, LTC fiyatının önceki takozun destek hattını geri alıp almadığı, gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Olursa, fiyat uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkabilir. Reddedilirse, bunu 52 dolara doğru bir düşüş takip edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu