HBAR, DOGE, LINK, TRON, AVAX, ARB: Bunları Bekleyin!

Kripto para piyasası dünya çapında yatırımcıların ve traderların ilgisini çekmeye devam ediyor ve çok sayıda altcoin etkileyici bir büyüme potansiyeli sergiliyor. Bu yazıda, çeşitli analizlerin; Dogecoin, Tron, HBAR ve Arbitrum dahil olmak üzere en önemli kripto paralardan bazılarına yönelik mevcut görünümünü inceleyeceğiz. Bu coinler, benzersiz özellikleri ve güçlü topluluk desteği sayesinde ilgi görmüştür. Ayrıca, hareketleri genellikle daha geniş piyasayı etkilediği için Bitcoin’in son performansını da inceleyeceğiz. İşte detaylar…

HBAR ve diğer coinler için analistler tahminlerini açıkladı

Dogecoin: Daha fazla kazanç için hazır

Kripto traderı olan Altcoin Sherpa, Dogecoin’in (DOGE) yakın vadede yaklaşık yüzde 20 oranında yükseleceğini öngörüyor. Trader, DOGE’yi genel olarak güçlü görünen birkaç altcoinden biri olarak tanımlıyor. Kısa vadede 0,09 dolara kadar potansiyel bir yükseliş öngörüyor. İzlenmesi gereken bir sonraki önemli destek/direnç seviyesi 0,075 dolardaki 200 günlük üstel hareketli ortalama (EMA). Altcoin Sherpa, bir satın alma fırsatı için DOGE’u yakından izliyor ve madalyonun yükseliş momentumunun devam edebileceğini öne sürüyor.

HBAR, DOGE, LINK, TRON, AVAX, ARB: Bunları Bekleyin!

Trader, Blockchain oracle Chainlink’in (LINK) 9,33 dolarlık üst sınır ve 5,33 dolarlık alt sınır ile kalıcı fiyat aralığının alt ucunu tekrar ziyaret edeceğini söylüyor. Şu anki 7,98 dolar seviyesinden en az 6,50 dolara kadar bir düşüş öngörüyor. Analist, “Dürüst olmak gerekirse, bu çok fazla hareket etmedi. Yine de sabırlı olup 6,50 dolar veya daha düşük bir teklif vereceğim. Aslında burada da teklif vermek için kötü bir nokta değil, aralığın EQ’su. Stratejinize bağlı,” dedi.

Tron’un performansı ne yöne gidiyor?

Tron (TRX) 2023’ün 2. çeyreğinde hem inişler hem de çıkışlar yaşadı. Bununla birlikte, Messari’nin raporu TRX’in günlük ortalama aktif hesaplarının yüzde 14 arttığını ve daha yüksek benimsemeyi vurguladığını gösteriyor. Ayrıca, Blockchain BitTorrent köprüsü ve Stake 2.0 gibi yeni özellikler ve ortaklıklar başlatarak değer artışına katkı sağladı. Bununla birlikte, 3. çeyrek günlük aktif adreslerde ve işlemlerde bir düşüşle başladı. Bu düşüş muhtemelen genel piyasa duyarlılığından etki aldı.

HBAR, DOGE, LINK, TRON, AVAX, ARB: Bunları Bekleyin!

HBAR: Olasılıklara karşı yükseliyor

Hedera, son haftalarda en güçlü coinlerden biri olarak sağlam bir performans sergiledi. Trader topluluğu, HBAR’ın dalgalı ticaret yaşayabileceği dört temel fiyat seviyesini izlemeye devam ediyor. Hedera (HBAR), piyasadaki olumsuzluklara rağmen 2. çeyrekte önemli bir gelir artışı ve on-chain açılan yeni hesaplardaki artışla direnç gösterdi. Ancak, piyasada süregelen düşüş eğilimi HBAR’ın fiyat hareketleri için zorluk teşkil ediyor. HBAR’ın ağırlıklı duyarlılığına ve sosyal baskınlığına bakıldığında, HBAR’ın toparlanma pozisyonunda olduğu görülmektedir.

HBAR, DOGE, LINK, TRON, AVAX, ARB: Bunları Bekleyin!

Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi, HBAR’ın ağırlıklı duyarlılığı 19 Temmuz’da çeyreklik zirveye ulaştı. Ancak, ağırlıklı hissiyatı düşmüş ve toparlanarak basın saatine göre -0,301 olmuştur. Bu durum piyasanın altcoin konusunda olumlu olduğunu gösterdi. Ek olarak, sosyal baskınlığı bir darbe almasına rağmen, yüzde 0,739’da duracak şekilde yükseldi. Bu, HBAR’ın sosyal cephede de önem kazandığının açık bir göstergesiydi.

Arbitrum: BTC’nin hareketi takip edilebilir

Arbitrum (ARB), Bitcoin’in zayıf fiyat hareketi nedeniyle önemli bir talep bölgesinin potansiyel olarak yeniden test edilmesiyle karşı karşıya. Tarihsel olarak istikrarlı olan talep bölgesi, BTC’nin toparlanması halinde indirimli alım fırsatları sunabilir. Ancak, zayıflayan bir BTC talep bölgesini aşarak ARB için daha fazla düşüşe yol açabilir.

Bitcoin’de kritik dönemeçteyiz

Bitcoin’in fiyat hareketi, daha geniş kripto para piyasası için çok önemli olmaya devam ediyor. Altcoin Sherpa tarafından tahmin edildiği üzere, 200 günlük EMA’nın yeniden test edilmesi ya 30.400 dolara yükselişi ya da 27.800 dolara düşüşü tetikleyebilir. Şu anki 29.225 dolarlık fiyat kararsızlık anlamına geliyor. Bu da yatırımcıları uzun pozisyon almadan önce temkinli olmaya itiyor.

Avalanche için hangi seviyeler kritik?

Avalanche’ın (AVAX) 13 dolarlık fiyat seviyesi potansiyel bir satın alma fırsatı sunmakta. Ancak dikkate alınması gereken faktörler var. Yakın zamanda 15,97 dolardan 13 dolar civarına gerileyen ve %18’in üzerinde bir kayba neden olan zayıf Bitcoin (BTC) fiyat hareketi nedeniyle dikkatli olunması gerekiyor. Açığa satış yapanlar AVAX’ın geri çekilmesi sırasında yüzde 15’in üzerinde kâr elde ederek fayda sağladı.

50’lik Fib seviyesindeki birleşme alanı ve 12,85 – 13,38 dolarlık yükseliş bloğu, 14 ve 15 dolarlık hedeflerle uzun süre devam etmek için mükemmel bir seviye sunuyor. Ancak, RSI ve CMF’nin işaret ettiği zayıf alım baskısı ve AVAX’a yönelik talep, yükseliş hissiyatını zayıflatıyor. Açık pozisyon (OI) oranlarındaki düşüş ve likidasyon verileri vadeli işlemler piyasasındaki düşüş eğilimini teyit ediyor. AVAX boğalarının avantaj elde edebilmesi için BTC’nin 29,5 bin dolarlık direnci aşması ve ilerlemesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu