Altcoin Sezonunun Henüz Başlamadığını Gösteren 5 İşaret

Bitcoin (BTC), 50.000 dolar ve üzerinde süreç görüyor ve kripto para piyasasını ve bilhassa altcoin bölümünü çevreleyen ilgiyi canlandırıyor. Ethereum (ETH) ve öteki en uygun kripto paraların tümü, tıpkı Bitcoin üzere yeni fiyat rekorları kırdı, lakin o vakitten sonra düzeltmeye başladı.

Bununla birlikte, bunun altcoin’lerde tepe olmadığını, bunun yerine bir yükseliş testi ve şimdiye kadarki en güçlü altcoin döneminin başlangıcı olduğunu gösteren en az beş teknik işaret var.

Bitcoin Hakimiyeti Dalışa Hazır

Altcoin piyasasına hiç bakmadan evvel, Bitcoin hakimiyeti neler yaşanacağının birçoklarını anlatıyor.

BTC hakimiyeti, en âlâ kripto para ünitesini Ethereum ve Tether (USDT) üzere altcoin’ler tarafından tutulan piyasa kıymetinin geri kalan kısmına karşı değerli bir ölçüdür. Bitcoin ve altcoin’ler, genel olarak üçte ikilik hakimiyet için uzun ve kuvvetli bir çaba verdi.

Bitcoin düzelmeye başladığında altcoin’ler 2018’de üstünlüğü ele geçirdi, fakat o vakitten beri piyasa kıymetine nazaran önder kripto para ünitesi üçte iki yahut daha fazlasının keyfini çıkardı, fakat artık anahtar düzeyini kaybetme riski altında.

Aynı haftalık vakit diliminde, Ichimoku göstergesi, %63 düzeyini kaybetme ile çakışan buluttan (yukarıda resmedilmiştir) bir reddetme gösterir.

Birkaç denemeden sonra, Bollinger Bantlarında (aşağıda resmedilmiştir) orta BB’de benzeri bir ret vardı, bu da kartlarda en azından alt banda bir düşüş olabileceğini düşündürüyor.

Altcoin Döneminin Daha Yeni Başladığına Dair Güçlü İşaretler

Altcoin döneminin şimdi başlamadığının en açıklayıcı işareti, Ortalama İstikamet Endeksinde görülebilir. ADX, iki Taraflı Hareket İndeksi çizgisi de içeren bir eğilim gücü ölçüm aracıdır.

ADX’in kendisi 20’nin altına düştü, bu da hakim trendin tamamlandığını ve yeni bir trendin ortaya çıktığını gösteriyor.

Aynı vakitte, kırmızı DMI düşüş eğilimini tamamladı ve satıcıların artık denetimin elinde olduğuna işaret ediyor yahut bu durumda altcoin’ler Bitcoin’e karşı üstünlük sağlayacak.

Toplam altcoin piyasası kendi başına BTC’ye geçerken, teknikler, servet üretiminin şimdiye kadar şahit olunan en şok edici evrelerinden birine yol açabilecek bir yükseliş testini tasvir ediyor.

Yükselişin yine test edilmesi ve direnişin kopmasıyla birebir vakte denk gelen Bollinger Bantları, son boğa piyasasından bu yana görülmemiş bir çoka gerçek genişledi.

Altcoin’ler için geçmiş boğa döngüsü sırasında, Bollinger Bantlarını bir spiral biçiminde gönderen bir değil üç toplam yükseliş dürtüsü vardı. Bu sefer volatilite ölçüm göstergesi sadece bir yükseliş kademesini gösteriyor ve potansiyel olarak kriptodaki mevcut ralli sona ermeden evvel yapılacak çok şey olduğunu gösteriyor.

Başa dön tuşu