Haziran’da Hangi Altcoinler ATH’yi Görür? İşte Coin İsimleri

Haziran ayında hangi altcoinler için tüm zamanlar rekoru gelecek? Kripto para alanında muhtemelen değer atfedilen bir soru bu. Biz de buna odaklanıyoruz. Ayrıntılara bir bakalım.

Haziran ayında bu altcoinler ATH görür mü?

Haziran ayı altcoinler için çok önemli bir ay olma potansiyeline sahip. Bu bağlamda piyasa bu dönemde bir sıçrama yaşarsa, bazı altcoinler öne çıkacak. Bu nedenle gelişmeler önceki kayıpların telafisi olacak. Neticede bir ATH yaşanma ihtimali söz konusu. İlk olarak TomoChain (TOMO) fiyatı geçen hafta büyük bir artış ortaya koydu. Fiyat 2,55 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, yukarı yönlü hareket sürdürülemedi. Aksine, TOMO fiyatı, satış baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir üst fitil yarattı. Dahası, fitil TOMO fiyatının direnç sağlaması beklenen 1,70 dolarlık yatay alanın altına düşmesine neden oldu. Bölgenin üzerindeki sapma belirleyici bir düşüşe işaret ediyor. Ancak 3,60 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar daha fazla direnç kalmadı. Dolayısıyla, TOMO fiyatı 1,70 dolar bölgesini aşarsa, bu bölgeye doğru hızla artabilir. Neticede muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

altcoinler

İkinci olarak altcoinler içinde Injective (INJ) fiyatı yılın başından bu yana hızla arttı. Artış beş dalgalı bir yukarı hareketi andırıyor (beyaz bölge). Eğer öyleyse, INJ şu anda bu artışın beşinci ve son dalgasında. Teknik analistler Elliott Dalga teorisini, trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olan tekrarlayan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini tanımlamak için bir araç olarak kullanırlar. Sayım doğruysa INJ fiyatı beşinci dalgasını 14 dolarlık yatay direnç alanı yakınında tamamlayacak. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında. Ancak ondan önceki son dirence işaret ediyor. Dolayısıyla, fiyat 14 dolarlık direnci aşarsa tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir.

RocketPool (RPL) ve Rootstock Infrastructure (RIF)

Altcoinler içinde RPL fiyatı, 16 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65,32 dolardan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Bu düşüş 12 Mayıs’ta 43,44 dolara kadar geriledi. Ancak, fiyat hemen sıçrayarak bir boğa mum çubuğu (yeşil simge) oluşturdu. Ertesi gün, azalan direnç çizgisinin üzerine çıkarak düzeltmenin tamamlandığını gösterdi. Fiyat kırılmadan bu yana biraz düşmüş olsa da, 26 Mayıs’ta daha yüksek bir dip oluşturdu. Bu, yükseliş yapısı oluşturmanın ilk adımıdır. RPL fiyatı 54,30 dolarlık 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesini aşarsa, muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacaktır. Ancak, reddedilmesi halinde 44 dolar destek bölgesine bir düşüş beklenecek.

altcoinler

Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda altcoinler içinde sonuncusu ise Rootstock Infrastructure (RIF). RIF fiyatı, Ocak 2021’deki 0,50 dolarlık en yüksek seviyesinden bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Bu düşüş, Kasım 2022’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,035 dolara kadar geriledikten sonra fiyat trendini tersine çevirdi. Bu bağlamda Ocak ayında bir kırılmaya neden oldu. Kırılmadan önce hat 740 gündür yerinde duruyordu. Bu tür uzun vadeli yapılardan kopuşlar genellikle önemli yükseliş eğilimi dönüşlerine yol açar. Mart 2023’te yılın en yüksek seviyesi olan 0,22 dolara ulaşan RIF’te de durum böyleydi. Ancak fiyat, 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesinin reddedilmesiyle katalize olduğundan beri düştü. Bununla birlikte, fiyat hala 0,10 dolar yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor. Bunu yaptığı sürece, trend yükseliş olarak kabul edilebilir. RIF fiyatı 0,22 dolarlık Fib direncinin üzerine çıkarsa, bir sonraki dirence 0,30 dolara yükselebilir. Ancak, fiyat 0,10 doların altında kapanırsa, 0,04 dolara kadar bir düşüş yaşanabilir.

altcoinler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu